Aktuálně

Masivní update sestavy je tady! publikováno před 1 den, 12 hodin

První v pořadí je belgická parta death metalových řezníků okola Svena de Caluwé pod názvem ABORTED. S novou “křehotinkou” Alissou White-Gluz za mikrofonem se k nám po letech vrací velikáni švédského melodického death metalu ARCH ENEMY. Velkou radost nám činí, že si svoji premiéru si u nás na festivalu příští léto odbydou mistři technického thrashe CORONER! Opětovně k nám zavítají jedni ze zakladatelů göteburgské školy DARK TRANQUILLITY, zatímco debutovat u nás bude jedna z nejžádanějších kapel moderních subžánrů ESKIMO CALLBOY. Pro fanoušky oldchool death metalu ve stylu Leprosy od Death máme floridské GRUESOME. Z experimentálních vod k nám zamíří francouzští HYPNO5E a LEPROUS z Norska, kteří na festivalu už vystupovali jako Ihsanova živá kapela. Ezoterikou načichlý metal přivezou jak portugalští MOONSPELL, tak egyptologové NILE! Žánr, kterému vzdávají holt výše zmínění GRUESOME, přijedou opět reprezentovat jeho (v neuveřitelné formě hrající) spoluzakladatelé OBITUARY. Nejenom Insomnium u nás budou reprezentovat finskou verzi melodického death metalu, připojí se k nim i OMNIUM GATHERUM. Na závěr tři reprezentanti black metalu, dvakrát toho norského v podobě TAAKE a SATYRICON, kteří zahrají celé album Nemesis Divina, a jedenkrát japonskou verzi ztělesněnou SIGH!

Někomu se může zdát zařazení kontroverzní black metalové kapely TAAKE naším festivalem vzhledem k jejich skandálu spojeným s ukazováním symbolů třetí říše v roce 2007 překvapivé. Vězte, že jsme nad tím přemýšleli více než 2 roky. Podobné věci jsou nám cizí a myslíme si, že do metalu ani v nejmenším nepatří, tak jako nepatří ani do běžného života. Nadále budeme dělat vše proto, aby jsme se proti této nenávistné ideologii vymezovali jako doposud. TAAKE ale představují trochu jiný případ. Kapela sama s ideologí nemá nic společného a ve své umělecké tvorbě se nikdy politicky neprojevovala. Koncertní výstřelek jejich zpěváka považujeme za hloupou provokaci, jež byla v uplynulých letech potrestána. Každý má nárok na změnu názoru a doživotní persekuce je nástroj jiných režimů, než demokratických. Od roku 2008 kapela proklamuje svou nepolitičnost a za zmíněný prohřešek se omlouvá. Po 9 letech od daného incidentu jsme i my uvěřili, že to byla jednorázová hloupost, a proto jsme se rozhodli dát jim na BA 2016 šanci. Pokud nápravu na rozdíl od nás TAAKE neuvěříte, doufáme, že alespoň pochopíte náš postoj. Heslem festivalu je nadále proti násilí a intoleranci.

Brutal Assault oznamuje první kapely pro rok 2016, spuštěn prodej hotelů, VIP kempu atd. publikováno před 3 týdny, 4 dny

Jedenadvacátý ročník festivalu zná prvního headlinera – legendární americký industrial metal MINISTRY. Brutal Assault příští rok opět nabídne pestrou směs žánrů, ze které si určitě vybere každý fanoušek hudebního extrému. Tradičně se festival odehraje druhý srpnový víkend opět v Josefovské pevnosti u Jaroměře.

Kromě MINISTRY můžeme potvrdit legendy new yorského hardcoru AGNOSTIC FRONT, oceňovaného francouzského elektro producenta Rémi Gallega a jeho djentový projekt THE ALGORITHM, rouhačský finský old school black metal ARCHGOAT, švédský grindcore v podání BIRDFLESH, moderní americký death metal od THE BLACK DAHLIA MURDER, ostrovní metalcore BURY TOMORROW, black metalovou smršť DARK FUNERAL a poctivý oldschool thrash DESTRUCTION. Dále se u nás na festivalu bude konat jedno z vzácných vystoupení kultovní doomové kapely ELECTRIC WIZARD, klasická thrashová show EXODUS nebo zasmušilý koncert finských INSOMNIUM. Pevnostními hradbami se rozezní monumentální sound SEPTICFLESH, americký hardcore od TERROR, k vidění bude výkladní skříň moderního metalu od TEXTURES, ale i klasický black metal od kapely VALKYRJA a ikonický thrash od WHIPLASH.

Pro jistotu ještě zopakujme staré zprávy, že příští Brutal Assault se odehraje v termínu 10. - 13. srpna 2016 opět v jedinečné lokalitě vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. Kromě výše uvedených se můžete těšit na víc než 80 dalších kapel z celého světa. Na další hvězdná jména se můžete tešit zhruba za dva týdny.

Zároveň k dnešnímu datu spouštíme prodej našich hotelových balíčků. V hotelech Černigov a Alessandria jsou dostupné jedno až čtyřlůžkové pokoje, přičemž u druhého z jmenovaných hotelů dojde ještě před festivalem ke kompletní rekonstrukci všech pokojů.

Zároveň s hotely zahajujeme prodej VIP kempu, parkování a nově též přírodní tribuny. Celofestivalová vstupenka na přírodní tribunu zůstává v ceně hotelových balíčků, ovšem z důvodů lepší kontroly nad stavem prodeje byla vyjmuta z balíčku VIP kempu a zároveň poprvé umožňujeme její elektornický předprodej. Cena byla stanovena na 150Kč za celý festival v předprodeji. V případě, že se tribuna nevyprodá, bude na místě dostupná za 4 žetony (128Kč).

Speciální akční balíčky v našem E-shopu! publikováno před 1 měsíc, 3 týdny

Pokud ještě nejste vlastníky knihy mapující 20 let festivalu a chcete využít probíhající akční nabídky, doporučujeme co nejrychleji navštívit náš E-shop. Do konce roku zde poběží speciální akční prodej, v jehož rámci si můžete výhodně pořídit knihu v kombinaci s merchem nebo vstupenkou na festival. Více v sekci "Shop".

Vítězové z ankety publikováno před 1 měsíc, 3 týdny

Právě vyhlašujeme vylosované vítěze z naší ankety, která probíhá každoročně na festivalu pomocí anketních lístků ve festivalovém programu a kterou jsme letos rozšířil i na naše webové stránky. Všem zájemcům děkujeme a výhercům gratulejeme! Všem výhercům jsme zaslali email a první tři místa zveřejňujeme níže:

1. místo - Volný vstup na všechny akce Obscure promotion do konce roku 2015 + volný vstup na Brutal Assault 2016.
Hana Tillová
2. místo - Volná vstupenka na Brutal Assault 2016 + 3CD z produkce Shindy prod.
Martin Zalabák
3. místo - Volný vstup na Brutal Assault 2016.
Vladislav Bajaznyj

Kamenné obchody, uzavření ankety a videoreport publikováno před 2 měsíce, 1 týden

Od minulého týdne jsou v našich kamenných obchodech dostupné vstupenky na Brutal Assault 2016 za cenu 1.750,- Kč – tato cena je platná do 30.04.2016. Seznam našich kamenných prodejen naleznete zde. Zároveň Vám chceme poděkovat za hojnou účast v naší festivalové online anketě, právě se probíráme Vašimi názory. Dotazník je nyní uzavřen a vítěze vylosujeme a zveřejníme tento týden!

Níže se nachází videoreport obsahující krásné záběry z letošního ročníku, součástí jsou i anglické titulky, které si můžete zapnout vpravo dole!

<< Starší novinky

Nově potvrzené kapely

Satyricon[NO]

Satyricon

Hudební styl: black metal

Arch Enemy[SE]

Arch Enemy

Hudební styl: Melodic death metal

Obituary[US]

Obituary

Hudební styl: death metal

Současné podmínky

1 °C

Partly Cloudy

2/-4 °C

so

Partly Cloudy

2/-1 °C

ne

PM Light Rain

4/3 °C

po

Showers

6/4 °C

út

Light Rain

8/4 °C

Audio Player