Aktuálně

Nové kapely v čele s Behemoth! publikováno před 2 dny, 21 hodin

ANIMALS AS LEADERS čili absolutní špička světově djent / progresivně - experimentální metalové scény budou konečně debutovat na BA! Virtuóz Tosin Abasi se se svojí družinou a jejími notami nabitým karnevalem hudební pestrosti představí na BA poprvé a dle minulých klubových koncertů v Čechách se je na co těšit! Vaše volání bylo vyslyšeno, BEHEMOTH se po letech 2008 a 2013 opět představí na našem festivalu a opět v pozici jedné z hlavních hvězd. Jedná se o zajímavou korelaci, kdy náš festival a BEHEMOTH rostli podobným tempem. Kalifornská deathgrind smečka CATTLE DECAPITATION bude letos skládat reparát za loňský odřeknutý koncert, zatímco si u nás po letech zahraje i samurai bulldozer goregrind commando JIG-AI. Dvacetileté výročí stále ve stejné sestavě u nás letos oslaví hardcore punk ze špinavých čtvrtí Londýna – KNUCKLEDUST. Experimentální death metal z britských ostrovů, plný uhrančivých kosmických vizí a zvláštně ambientní atmosféry; prvky technického brutálního death metalu, stejně jako inspirace u Morbid Angel, Immolation, Gorguts či Nocturnus, to jsou MITHRAS. Jedna z nejzajímavějších a nejžádanějších kapel v současném BM undegroundu, MGŁA se vrací na náš festival zopakovat svůj fenomenální úspěch z minula, tentokrát na velkém pódiu. Instrumentální post rocková stálice japonské nezávislé scény MONO bude debutovat na našem festivalu, stejně jako super projet členů Converge a Cave In MUTOID MAN a návrativší se švédští maniaci MISERY LOVES CO.

Pro-Pain live BA 2015 publikováno před 2 týdny, 4 dny

Zde malá připomínka loňského ročníku, v následujících týdnech můžete na našem youtube kanále očekávat další videa!

Představujeme nový projekt "BA SOBĚ"! publikováno před 3 týdny, 2 dny

Výzva pro všechny fanoušky BA, kteří kromě festivalu samotného podlehli také jedinečnosti a kráse josefovské pevnosti, kde se od roku 2007 Brutal Assault usadil. Pro všechny tyto nadšence nyní přicházíme s projektem, který nabízí možnost aktivně se vlastníma rukama zapojit do prací a rekonstrukce historické pevnosti a výměnou za to získat řadu výhod a věcných darů s festivalovou tématikou. V plánu jsou víkendové kempy, během nichž se vlastníma rukama můžete zapojit do rekultivace a obnovy josefovské pevnosti, jejích mohutných valů, kasemat, nebo podzemních koridorů. Festival zajistí ubytování a stravu a za každou odpracovanou hodinu získáte body, díky kterým budete moci dosáhnout na různé typy odměn, jako je například volný vstup do backstage během festivalu, merchandise, BA kniha a další. 
V případě zájmu a dalších dotazů piště přímo na karlik@obscure.cz!

Nová várka kapel v čele s VOIVOD, EYEHATEGOD & SIKTH je tady! publikováno před 3 týdny, 3 dny

Tentokrát začínáme s jeskynním doomem z mýtických Hyborianských časů, z anglických bažin k nám totiž přitáhnou svá doomová kladiva CONAN! Ti, jsa považováni mnohými za ošklivého bastarda vzniklého z nečistého spojení spojení Black Sabbath a Sunn O))), způsobili senzaci zejména svým debutovým EP Horseback Battle Hammer a splitkem se Slomatics, kteréžto nahrávky Vám rovnou doporučujeme. Dále se k nám opět připojí nestárnoucí EBM/industrial metal mašinérie DIE KRUPPS, která odkazuje k zbrojnímu konglomerátu z Essenu, a která má na kontě čerstvou vynikající desku Metal Machine Music. My name is God, I hate you! Ano, tušíte správně, svůj debut si u nás odbydou legendy Lousianského sludge EYEHATEGOD! Další debut, na který se velice těšíme, je po odkladu loňského vystoupení na spadnutí u SIKTH! Mladší z Vás možná nepomatují, ale SIKTH byli jednou z kapel, které způsobily na přelomu milénia v progresivním metalu doslova převrat. A jejich návratové EP Opacities, které vychází po desetileté odmlce, je paralelou mezi bláznovstvím a normalitou, erupcí čirého muzikantství a technické vyzrálosti, hraničící až s virtuozitou. Čekání na tenhle návrat se opravdu vyplatilo! Dalšími do party jsou švédští SHINING, black metalové uskupení kolem kontroverzemi přetékajícího Niklase Kvarfortha. Vedle nich se můžete těšit na jednu extrémně vzácnou lahůdku, a to totiž vystoupení norských avantgardně black metalových podivínů SLAGMAUR. Velké jméno na závěr, opět se můžete těšit na účast VOIVOD, kteří se zdají být po příchodu Daniela Mongraina (Martyr, Cryptopsy, Gorguts) na Piggyho místo v excelentní formě!

Brutal oznamuje nové kapely pro další ročník! publikováno před 1 měsíc, 3 týdny

Předvánoční nadílku nově potvrzených kapel pro BA 2016 otevírají australští metalcoristé PARKWAY DRIVE, kteří během posledních let dorostli do pozice stadiónové kapely a v Josefově budou plnit roli jednoho z headlinerů celého festivalu. Dalšími kapelami jsou pak newyorští mistři obskurního deathmetalového kovotepectví IMMOLATION a reformovaný death metal kult ANGELCORPSE! Melodic/groove metal bude reprezentovat další festivalově atraktivní kapela DEVILDRIVER, švédskou deathmetalovou scénu pak TRIBULATION, zatímco holandskou brutálně-technickou odnož DISAVOWED. Dnešní převahu amerických kapel pak završí progresivně ladění thrasheři VEKTOR, kteří jistě potěší všechny fanoušky VOIVOD a crossover thrasheři IRON REAGAN.

Technická informace ohledně předvánočních objednávek z E-shopu: Pokud chcete mít jistotu doručení zásilky do vánočních svátků, objednávejte maximálně do 21.12. Po tomto termínu již nejsme schopni zaručit včasné doručení. Děkujeme za pochopení.

<< Starší novinky

Nově potvrzené kapely

Animals as Leaders[UK]

Animals as Leaders

Hudební styl: experimental / progressive metal

Behemoth[PL]

Behemoth

Hudební styl: death black metal

Cattle Decapitation[US]

Cattle Decapitation

Hudební styl: death metal

Současné podmínky

4 °C

so

Partly Cloudy

8/2 °C

ne

Mostly Sunny

8/2 °C

po

Partly Cloudy

8/4 °C

út

Partly Cloudy

10/5 °C

st

Showers

6/1 °C

Audio Player