MUNICIPAL WASTE

Země: United States
Styl: CROSSOVER THRASH

Neotesaní crossover thrasheři MUNICIPAL WASTE se zhlédli v osmdesátkách a rozpálí vás rychlá tempa, úsečné zpěvy a poctivá dávka zběsilého thrashujícího rokenrolu.

Jejich popularita i přesto, že nejde o žádné zásadní umění, se už dvě dekády drží v pořádných obrátkách. Klíč úspěchu MUNICIPAL WASTE je krom inspirace v divokých 80. (S.O.D., M.O.D., D.R.I., Nuclear Assault, Suicidal Tendencies), kdy po ulicích se skejty kráčely spolky v kotníkových teniskách s vypasovanými jazyky, že prostě bez bázně a hany s osobitým humorem dělají ostrou muziku, aniž by se museli obávat, že někdo hc nebo punkem nakopnutý, troufalý thrash bude sáhodlouze analyzovat. Dát dohromady matroš, vlítnout do studia, otevřít si na to lahváče a bez složitého přemýšlení nabouchat 15 pecek se stopáží půlhodinky.
Aby to snad ale nevyznělo zle, bez debat je nutné je brát za zručné muzikanty, jen prostě jejich nekřečovitá a humorně až svobodomyslná vyjádření snesou jakoukoli kritiku, protože ta nikoho, pokud muzika kope, má drajv a energii, nezajímá, což se odráží i v textech a stylizaci (např. „Wave of Death“ s prostým textem obsahujícím jen název skladby, nebo několik videí odkazujících na hororové snímky 80. let, viz „Slime and Punishment“ uctívající Cronenbergův Videodrome).
Tihle neotesaní thrasheři prostě ovládají své řemeslo a s velkou nadsázkou a bez zvláštních pravidel svým posluchačům už léta v podobě neupjatého brajglu zajišťují přísun zábavy, která dokáže odbourat nahromaděný stres a přepnout do párty módu, který je pro jejich koncerty poplatný jako bandana pro Mikea Muira.