Pátek/Friday
16:30 - 17:05 Severals
17:25 - 18:00 Diphteria
18:15 - 18:55 Horrible Creatures
19:30 - 20:10 Cytotoxin
20:50 - 21:35 Gutalax
22:00 - 22:50 Root
23:20 - 00:30 Belphegor
Sobota/Saturday
16:30 - 17:05 Kandar
17:25 - 18:00 Samsara
18:15 - 18:55 In Twilight's Embrace
19:30 - 20:10 Dopelord
20:50 - 21:35 Hate
22:00 - 22:50 Hentai Corporation
23:20 - 00:30 Tankard
Info

Nic letos není kvůli známým okolnostem stejné jako jindy. Ani Brutal Assault. Je jedinečný. Třeba tím, že víc než kdy předtím není zdaleka jen o muzice. Festival se tentokrát jmenuje JOSEFOFF a už to samotné naznačuje, že chce mít širší záběr než jen být vtěsnán mezi zdi pevnosti. Střídmější hudební program nám dal letos šanci představit vám místo, kam se každoročně sjíždíte, v nových souvislostech. Pro nás pořadatele není historický vojenský objekt z 18. století jen kulisou, do níž umístíme festival. Však už jej několik let jezdíme opravovat.

I vy dobře víte, že tohle místo má nezaměnitelný charakter. Duši. Pojďte ji letos blíž prozkoumat! Obkroužit promenádu, která se vine po obvodu celého komplexu, sklouznout do jeho temných podzemních chodeb či využít unikátní šance navštívit backstage festivalu, kde jsou jinak králi samotní interpreti. Objevit historii objektu třeba skrz expozici polní nemocnice, nebo jít ještě dál a nasát genius loci zážitkem v kovářské dílně nebo při střelbě z luku.

Na speciální vstupenku za 200 korun, kterou zakoupíte v předprodeji nebo až na místě, budete moci navštívit i řadu místních muzeí, která se tematicky rozpínají od vojenství až po traktory či sbírku pravěkých kamenů. Pojďte blíž pochopit podstatu místa, jež jste si za ty roky zamilovali a prozkoumat detaily, které vám dosud možná unikaly. A také si pojďte zahrát: sbírejte na vstupenku razítka za jednotlivé navštívené lokace a ve finále prokažte své znalosti o festivalu v kvízu, jehož vítěz si odnese lístek na příští rok!

Datum a otevírací hodiny
Kemp
čtvrtek 15:00 - neděle 11:00

Areál
pátek 12:00 – 5:00
sobota 10:00 – 5:00

De Mysteriis Dom Josefov - nehudební program
pátek 12:00 – 17:00
sobota 9:00 – 17:00

TOP-UP areál
pátek 12:00 – 4:00
sobota 10:00 – 4:00

Výčepy/Bary/Občerstvení
pátek 12:00 – 4:00
sobota 10:00 – 4:00

Výkup kelímků
pátek 20:00 – 4:00
sobota 18:00 – 5:00

Oficiální merch a merch kapel
pátek 12:00 – 0:00
sobota 10:00 – 0:00

Customer Care – areál
pátek 12:00 – 0:00
sobota 10:00 – 0:00

Místo
Jaroměř - pevnost Josefov (cca 20 km od Hradce Králové)
Přesná adresa: ulice 5. května, 551 01 Jaroměř-Josefov
GPS lokace: 50°20'25.54"N 15°56'7.3"E

Vstupenky

Josefoff je VYPRODÁN, děkujeme!

K dispozici jsou pouze:
- De Mysteriis Dom Josefov - https://brutalassault.cz/cs/tickets/detail/id/304
- vstupenky do kempu - https://brutalassault.cz/cs/accommodation
- parking na Čtvercáku - https://brutalassault.cz/cs/tickets/detail/id/305
- ZTP vstupenky (pouze na místě za 700 Kč)
- vstupenky pro juniory nejsou, vstup do 12 let včetně je zdarma v doprovodu odpovědné osoby

Doprava do Jaroměře - Josefova
Auto
Přijet na festival můžete např. autem. Naše hlídané parkoviště v samém srdci zákulisí Brutal Assaultu najdete v e-shopu - https://brutalassault.cz/cs/tickets/detail/id/305.
Dále můžete parkovat zdarma ve městě, je však třeba respektovat místní dopravní značení a řídit se platnými předpisy, abyste se vyhnuli odtahu, neparkovali ve vjezdech domů atd.

Vlak + Autobus
Pro plánování cesty vlakem / autobusem doporučujeme používat aplikace idos, nebo vyhledávač Českých drah.

Ubytování
Festival je vyprodaný, bojíte se zlodějů? Kupte si hlídané místo v našem KEMPU https://brutalassault.cz/cs/accommodation!
V nabídce jsou místa pro Vaše stany ve variantách 1-6 osob. Kemp na nádherné travnaté louce je vzdálen jen 3 minuty od vstupu do areálu.
Možno stanovat bude též v zadní, avšak nehlídané části kempu. Při stanování mimo oficiální kemp hrozí pokuta 10 000 Kč.
Line-up

BELPHEGOR

Austria

black/death metal

https://www.facebook.com/belphegor

TANKARD

Germany

thrash metal

https://www.facebook.com/tankardofficial

HATE

Poland

blackened death metal

https://www.facebook.com/HATEOFFICIAL

CYTOTOXIN

Germany

technical brutal death metal

https://www.facebook.com/Cytotoxinmetal

GUTALAX

Czech Rep.

goregrind

https://www.facebook.com/gutalax.band

ROOT

Czech Rep.

black / dark metal

https://www.facebook.com/ROOT-Official-396971113678944

HENTAI CORPORATION

Czech Rep.

eccentric progy thrash

https://www.facebook.com/hentaicorp

IN TWILIGHT'S EMBRACE

Poland

black metal

https://www.facebook.com/intwilightsembrace

SAMSARA

Slovakia

funeral / doom metal

https://www.facebook.com/OFFICIALAtmosphericDoom

DOPELORD

Poland

stoner doom metal

https://www.facebook.com/Dopelord666

HORRIBLE CREATURES

Czech Rep.

thrash / death metal

https://www.facebook.com/HorribleCreatures

KANDAR

Czech Rep.

horror grindcore

https://www.facebook.com/kandarsicknhorrorgrindcore

DIPHTERIA

Czech Rep.

deathcore / grind

https://www.facebook.com/diphteria666

SEVERALS

Czech Rep.

metalcore / djent

https://www.facebook.com/svrls

Zpět na menu

De Mysteriis Dom Josefov

1. Bastion I. a podzemí
Kde začít jinde než… v podzemí. To josefovské je považováno za jeden z nejrozsáhlejších podzemních obranných systémů v Evropě. Během prohlídky s průvodcem se dozvíte více i o fungování celého pevnostního města, prohlédnete si sochy Matyáše Bernarda Brauna, obytné kasematy nebo se pokocháte působivou vyhlídkou z hradebního valu.

2. Lukostřelba
Je to jeden z nejstarších hudebních nástrojů na světě i nejvýznamnějších vynálezů lidstva. Dřevěný luk. Nám je ale známý spíš jako lovná či sportovní zbraň a právě jeho poslední využití vám chceme přiblížit. Vezměte tenhle vynález ze starší doby kamenné do ruky a využijte šanci si sami na 3 terčích vyzkoušet, jak se s lukem střílí a také zjistit, jestli ve vás pořád koluje krev dávných předků.

3. Historická kovárna
Tady na vás dýchne historie černého řemesla, která se tu datuje ještě z dob rakousko-uherského mocnářství. Z nich částečně pochází i výbava dílny, jež za časů pevnosti sloužila jako opravna pro dělostřelectvo. A v pekelné výhni je ve svém živlu místní kovář Jan Šramar, připravený s praktickou ukázkou svého kumštu.

4. Model pevnosti
Schválně – tipněte si, kolik času strávil autor stavbou tohoto modelu pevnosti! Rozprostírá se na ploše 34,2 m2, je vyhotovený v měřítku 1:300, jeho hlavním materiálem je polystyrén potažený sádrou a Josefov zachycuje v časech největší slávy kolem roku 1850. Jeho zhotovitel Vladimír Jirouš si s ním vyhrál přesně 4 roky, 4 měsíce a 25 dní! Wow...

5. Muzeum traktorů
I tihle dinosauři agrokultury kdysi obývali stěny pevnosti v Bastionu IX. Teď už má sbírka více než dvacítku raritních kousků z hloubky minulého století technického všeuměla pan Pultara jiné místo. Což dokládá jediné: navzdory muzejnímu věku jsou stále pojízdné a akceschopné! Expozici pro vás rád okomentuje sám její majitel.

6. Vojenskohistorické muzeum
Všechny významné vojenské konflikty světových dějin přehledně na jednom místě. Od Rakouska-Uherska přes operaci Anthropoid po nedávnou válku v bývalé Jugoslávii. Přes 30.000 exponátů najdete ve vojenskohistorickém muzeu Miroslava Frosta, který jej vybudoval na počest svého otce, jenž se sám stal válečnou obětí…

7. Městské muzeum
V budově bývalého zásobovacího úřadu pevnosti Josefov objevíte nejen zmapovaný historický vývoj města, ale třeba i 6 metrů dlouhý exponát dřevěného člunu z 11. století, či aktuální výstavu drahých kamenů, jejichž kořeny sahají až do pravěku. O patro níž vás pak překvapí, jak velkou a skvěle obsazenou obrazárnu najdete uprostřed Josefova…

8. Muzeum legionářů
Už jen projít kolem tohohle domu se stylizovanou fasádou vás vtáhne do děje. Ocitnete se v 1. světové válce a uvnitř na vás čeká moderně zpracovaná výstava, která zachycuje přínos legionářů pro vznik samostatného Československa. Osudy patnáctky z nich jsou dokresleny například stejnokroji, hlavně pak ale skvěle ztvárněny parádním komiksem.

9. Mozaika v nemocnici
Místo duchů, sugestivní němé svědectví smrti. Bývalá vojenská nemocnice, v níž umírali vojáci z bitev napříč třemi stoletími, je zakonzervovaná v čase. Od začátku 90. let, kdy ji opustili Rusové, je netknutá. A nebýt filmařů i opuštěná. Na zdech jsou stále nápisy v azbuce, u hlavního vchodu najdete dvě obří mozaiky. Dáte si selfie s odporným „uměním“ socialistického realismu a nasdílíte jej na Vašem instagramu? #brutalretro

10. Brutal Assault backstage
Tady pro vás každoročně zajišťujeme tu nálož… Projděte si zázemí Brutal Assaultu a vžijte se do role Slayer, Motörhead, Emperor a dalších monster metalové scény, kteří támhle měli šatnu, tady si dávali pivo a touhle cestou šli na pódium. Zároveň vám odkryjeme i horní patro vybydlených kasáren, kde dřív bývali vojáci, a během festivalu tam obvykle squatují třeba ti, kteří vám točí pivo.

11. Bastion IV.
Útočiště pro současné josefovské umělce. Petr Novák z Jaroměře tu má sochy žen a koní, naproti v bývalé prachárně najdete keramiku, obrazy, ale i designový nábytek z vodovodních trubek. Otec a syn Paďourové mají dílnu plnou dřevořezeb zvířat a v patře nad nimi můžete obdivovat umění fotografie. To už jste na cestě do muzea hraček – Merkur a další legendy vás spolehlivě vrátí do dětství!

12. Bastion X., IX. a XIV. *
Pořád jsou části pevnosti, které neznáte. Odhalíte například, že v budově nad letošním hlavním vchodem se nachází působivá výstava dřívější vojenské nemocnice, průvodce vás odtud zavede do oktagonu, kde se místo návštěvníků autogramiád letos chladí historická děla a skončíte v pevnosti na zelené louce, v níž je krásně fotograficky zpracovaná proměna vojenské pevnosti na dějiště festivalu.

13. Insania underground *
Tyhle podzemní chodby skrývají pokaždé nějaké překvapení. Loni vás tam strašil šílenec s motorovou pilou, letos bude procházka temnotou daleko komornější. Do výklenků pevnosti jsme pro vás ukryli unikátní grafiky z výpravné knihy Kacířův kancionál brněnské Insanie, jejíž multimediální podoba dodá prostoru novou dimenzi. Chce to jen správnou aplikaci...

14. Speedcarving *
Přijďte obdivovat zručnost týmu místního řezbáře Jana Paďoura mladšího, který dokáže za pouhou hodinu motorovou pilou přeměnit hrubý kmen dřeva třeba v sochu mýtické bytosti či koně. Ukázka umění začne po oba festivalové dny ve 14 hodin a následně vyvrcholí dražbou, v níž můžete čerstvé výtvory Josefov craft získat třeba jako ozdobu vaší zahrady.

15. Promenáda
Kolem celé pevnosti se vine zhruba 4kilometrová okružní promenáda, která nabízí jedinečné výhledy na hradby i festivalový areál. Půjčte si od nás na jejím začátku kolo, udělejte si projížďku příjemnou parkovou cestou a zažijte si Josefov i z cyklistického sedla. Nebo si ji zvolna projděte s vychlazeným drinkem v ruce. Ideální rozcvička před večerními koncerty!

16. Kvíz *
Vyvrcholení celé trasy De Mysteriis Dom Josefov. Pro 20 nejpilnějších sběratelů razítek je na závěr (sobota, 15 hodin) v Bastionu X. připraven vědomostní kvíz, jenž prověří to, nakolik znáte historii a současnost vašeho oblíbeného festivalu. Pro nejlepší z vás jsou připraveny brutalovské ceny, a ten, kdo zdolá 30 otázek s nejlepším skóre, pojede příští rok na BA zadarmo!

* Vstup pouze s platnou festivalovou páskou.


Zpět na menu

Cashless

Stejně jako Brutal Assault, i JOSEFOFF je bezhotovostní akce.

Tento rok bude použita nová bezhotovostní platební technologie náramků, která vám vaše fungování na festivalu ještě více zjednoduší.

Prosíme přečtěte si pozorně jejich použití na adrese https://point.nfctron.com.

Zpět na menu