Hlavní část programu K.A.L. stage

26.06.2019

Do doslova explozivního lineupu letošního Brutal Assaultu přidáváme hlavní část obsahu už tradiční „the keep - ambient lodge“ aka K.A.L. stage, která doplňuje už tak bohatou nabídku festivalu o další rozměry a pojetí hlasité, temné, frenetické, kousavě znepokojující hudby.

Jako headlineři naší „klubové“ stage se letos představí Justin Broadrick (Godflesh ad.) pod sólovou značkou Final a legenda Východního pobřeží USA a zakladatel labelu Hospital Productions Dominick Fernow aka Prurient. Krom těchto dvou zvučných jmen dorazí i obskurní francouzský dark ambient Sorch’enn i se svou novou drone inkarnací DIAHOD. Kytarovější rozměr industriální hudby budou reprezentovat polští Jude a letošní rok se na K.A.L. opět vrátí jedna polovina Haiku Funeral, tentokrát v rituálně-ambientní rouhavosti Antelogos.

Z blízkého zahraniční se k nám ještě podívá v Německu usazená performerka Maria Jiku, která spojí charismatické lascivní vystoupení s tvrdou hlukovou elektronikou a polští power electronici Sznur. Domácí scénu pak bude zastupovat industriál power electronics úderka Teorema a rockoví psychonauti Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip. Tím ovšem příliv novinek z K.A.L. stage nekončí, jelikož ještě zveřejníme průběh oblíbených hardcore/tekk/breakcore after parties a možná ještě pár překvapení, takže sledujte podsvětí Brutal Assaultu!

Experimentální K.A.L. stage najdete opět naproti Horror kinu. Při vstupu se můžete posilnit u absinth baru, se kterým K.A.L. již funguje ve specifickém symbiotickém vztahu doplňování potřebných energií a blahodárných psychoaktivních frekvencí.

Zvídavým fanouškům zajisté neunikne, že dalších 10 interpretů do lineupu znamená více než avizovaných 130 kapel, kapacita festivalové soupisky je tak naplněna až přes okraj.

Do samotného závěru ještě připojujeme záznam z návštěvy dramaturgů KALu v Radiu Wave, kde Magda Kiselá a Přemek Ondra celý lineup, doplněný o další zajímavé informace, odtajnili.