Update kapel - SOILWORK, WALLS OF JERICHO, PRIMORDIAL a další

04.02.2019

Nové kapely jsou tu!

Švédská metalová eminence SOILWORK se zrodila v roce 1995, v Helsingborgu, z rukou kytaristy Petera Wicherse a zpěváka Björna “Speed” Strida. Unikátní mix melodického metalu vyeskaloval do strmých výšin, nejvíce na uznávané desce “Natural Born Chaos”, produkované věhlasným Devinem Townsendem. I přes několik personálních změn, pokračují SOILWORK svojí cestu úspěšně již dvacet let a nyní, se svým novým nadmíru pozitivně hodnoceným albem Verligheten si SOILWORK podmaní i josefovskou pevnost!

Koncem roku 2016 jsme se dočkali oznámení o novém album švédských sludge/grindcoristů THE ARSON PROJECT, ve kterém stálo, že se nám dostane 23 minut přímého neurvalého audio násilí. A tak se tak se také stalo! Nyní toto kvarteto z Malmö přijíždí šířit své špínou nasáklé tóny skrze jejich agresivní hudbu také na Brutal Assault!

Zasněné hudební krajiny malované těmi nejjemnějšími nuancemi. Kopce nekonečných představ postavené kámen po kameni tím nejryzejším talentem. THE CONTORTIONIST představují nebojácnost napříč hudebními žánry, které těší muzikanty, stejně jako publikum. Tato kapela, libující si v progresivní hudbě, ukotvené v hutném zvuku nedbá na jakékoliv konvence a srší nepřeberným množstvím originálních nápadů. Občas přijde čas, kdy si člověk potřebuje oddychnout a odpočinout si. A přesně proto jsou tu THE CONTORTIONIST, kteří vám k tomu pomohou.

Vynikající, šokující, neuvěřitelné, úchvatné! A mnohem více je japonská samozvaná “brutal orchestra” VAMPILLIA. Není to jen kapela, ale něco, co musíte zažít, abyste opravdu uvěřili, že se nejedná jen o báchorku. Každá z nahrávek tohoto ansáblu představuje zcela jinou hudební část, stejně tak, jako jejich show plná energie a zvratů, která by se dala popsat, jako emoční horská dráha. Po jejich úspěšném turné s Alcest je Brutal Assault znovu, s otevřenou náručí, přivítá do Čech!

Detroitští WALLS OF JERICHO se nestali senzací jen díky zaškatulkování do metalcore kapely s ženou za mikrofonem. Za zapamatování stojí rozhodně i fakt, že se perfektně dokázali vybalancovat na pomezí old-schoolového hardcoru, thrash metalu a “chugga-chugga” metalcoru s neuvěřitelným nasazením a energií, kterou by jim leckteří vrstevníci, ale i mladší kapely, mohly závidět. WOJO se stali železnou jistotou na poli hardcoru, a to nejen díky jejich skvělé hudbě, ale také díky jejich postoji a naprosto ohromujícím výkonům plných energie zpěvačky Candace Kucsulain.

Rok 2018 mapuje dvacátý sedmý rok kariéry PRIMORDIAL, kteří se vracejí se svým devátým počinem, nazvaným Exile Amongst The Ruins, na kterém neztratili ani kousek ze své vitality a energie. Nové album je sice více syrové a “old-schoolovější”, nicméně se nám znovu dostává klasického soundu PRIMORDIAL. Jedno je jisté - tato irská celtic folk / black metalová kapela bude nejen tuzemskými fanoušky přivítána s otevřenou náručí!

Kalifornští SKELETAL REMAINS se dostali do popředí scény rozvíjející odkaz poctivého oldschool death metalu a to jak díky svému hráčskému umu, energickému živému hraní tak tvůrčím odkazováním se na legendy, jako Death, Pestilence, Gorguts, Obituary a mnoho dalších. S jejich nesmírně našlapaným novým albem Devouring Mortality se SKELETAL REMAINS vracejí získat zpět to co jim patří, a to sice josefovskou pevnost!

Retro-rockoví vizionáři a veteráni MONSTER MAGNET strávili během svých začátků dost času potýkáním se s předsudky ohledně jejich stylu a image, ale se svým čtvrtým albem Powertrip konečně po zásluze vystřelili do výšin scény psychedelického rock'n'rollu!

Thrasheři pozor! Legendární vetráni DEMOLITION HAMMER přijíždí nastolit pořádek a srovnat věci do latě! Jedna z nejlepších thrashových kapel z New York City se vrací se novým životem vdechnutým do klasické debutní desky Tortured Existence, která představuje jeden z milníků žánru!

Je nám obrovskou ctí představit legendy psychedelického rocku, kapelu plnou čarodějnictví, obklopenou mystickou magií, původem z Chicaga - COVEN! Jinx Dawnson přivedla na konci roku 2016 novou koncertní sestavu a vdechla kapele nový život, díky němuž může opět praktikovat sabaty po celém světě. COVEN jako první kapela přinesli v šedesátých letech do rockové hudby parohy, okultní texty a známky satanismu ještě v dobách, kdy Black Sabbath hráli po barech bluesové cover verze. Zároveň jsou první kapelou se satanistickou tématikou, která prorazila do předních hudebních žebříčků. Je nám ctí oznámit, že Brutal Assault bude letos jedním z těch mála míst, které COVEN znectí svojí černou mší!

V průběhu let bylo mnohokrát řečeno, že kultovní HELLHAMMER, kteří na počátku 80. let stáli u zrodu celé extrémně metalové scény, už nikdy nespatří světlo světa. Tom G. Warrior nedával fanouškům této legendy žadnou naději, že by kdy spatřili některou z legendárních skladeb jedné z nejdůležitějších kapel metalové historie naživo.. Až do dnes! Tom G. Warrior představuje TRIUMPH OF DEATH! Tento projekt je zasvěcen nejslavnějším ale i obskurním skladbám HELLHAMMER, které budou vůbec poprvé v historii této legendy hrány živě. TRIUMPH OF DEATH je zasvěcen co nějvěrnějšímu živému tributu legendárním HELLHAMMER a Brutal Assault bude jedna z výjimečných příležitostí, kde bude tento projekt možno vidět v plné síle.