De Mysteriis Dom Josefov

24.07.2020

Odhalte tajemství historického Josefova – vydejte se na jeho 15 přitažlivých zákoutí vč. backstage Brutal Assaultu.

Nic letos není kvůli známým okolnostem stejné jako jindy. Ani Brutal Assault. Je jedinečný. Třeba tím, že víc než kdy předtím není zdaleka jen o muzice. Už samotné jméno JOSEFOFF naznačuje, že festival chce mít širší záběr než jen být vtěsnán mezi zdi pevnosti. Střídmější hudební program nám dal letos šanci představit vám místo, kam se každoročně sjíždíte, v nových souvislostech. Pro nás pořadatele není historický vojenský objekt z 18. století jen kulisou, do níž umístíme festival. Však už jej několik let jezdíme opravovat.
I vy dobře víte, že tohle místo má nezaměnitelný charakter. Duši. Pojďte ji letos blíž prozkoumat! Obkroužit promenádu, která se vine po obvodu celého komplexu, sklouznout do jeho temných podzemních chodeb či využít unikátní šance navštívit backstage festivalu, kde jsou jinak králi samotní interpreti. Objevit historii objektu třeba skrz expozici polní nemocnice, nebo jít ještě dál a nasát genius loci zážitkem v kovářské dílně nebo při střelbě z luku.
Na speciální vstupenku za 200 korun, kterou zakoupíte v předprodeji nebo až na místě, budete moci navštívit i řadu místních muzeí, která se tematicky rozpínají od vojenství až po traktory či sbírku pravěkých kamenů. Pojďte blíž pochopit podstatu místa, jež jste si za ty roky zamilovali a prozkoumat detaily, které vám dosud možná unikaly. A také si pojďte zahrát: sbírejte na vstupenku razítka za jednotlivé navštívené lokace a ve finále prokažte své znalosti o festivalu v kvízu, jehož vítěz si odnese lístek na příští rok!