Brutal Forest - Trees for Earth

01.04.2020

Jak jsme již informovali, od tohoto ročníku startujeme nový projekt BRUTAL FOREST, který má přispět k snížení ekologické zátěže festivalu. Jsme rádi, že vám nyní můžeme představit partnera, se kterým na něm budeme pracovat.

BRUTAL FOREST vznikne ve spolupráci s LESY ČR a jejich projektem „Sázíme lesy nové generace“. V rámci něj se na našem území vysazují smíšené lesy, které jsou výrazně odolnější proti např. kůrovcové kalamitě. Samotný BRUTAL FOREST, resp jeho první zástupce (!), bude umístěn nedaleko Josefova a do jeho výsadby se budete moci zapojit i Vy!

Vzhledem k místním podmínkám jsme spolu se zkušenými lesáky z Lesů ČR stanovili termín výsadby na podzim, kdy je nejpříznivější situace se srážkami a stromy se nejlépe uchytí. V jiných místech po celé ČR může ale sázení probíhat i dříve, a kdyby vám byly iniciativy k zalesnění české krajiny sympatické, v této aplikaci www.sazimelesynovegenerace.cz/aplikace najdete termíny a místa, kde můžete i nezávisle na nás sázení stromů podpořit. Děkujeme.

Pro nás je investice do projektu BRUTAL FOREST v první řadě přihlášením se k zodpovědnosti, kterou máme za tuto planetu a za život na ní. Čím ohleduplněji se k ní budeme chovat, čím více se nám podaří snižovat naši ekologickou zátěž, tím lépe nejen pro planetu, ale v konečném důsledku i pro nás.