PHLEBOTOMIZED

Poprvé na BA

Země: Netherlands
Styl: PROGRESSIVE DEATH / DOOM METAL

PHLEBOTOMIZED jsou jednou z nejstarších death(doom)metalových kapel z Holandska a jednou z prvních, která začala používat housle a syntezátor v extrémním metalu. PHLEBOTOMIZED v undergroundové scéně získali kultovní status.
PHLEBOTOMIZED byli založeni v roce 1989 a začali jako grindcore/death kapela inspirovaná Morbid Angel, Nocturnus a Paradise Lost. Později, v roce 1990, začala používat klávesy a housle, což vedlo k vytvoření jejich jedinečného zvuku. Jejich první nahrávka způsobila šok a demo „Devoted to God“ (1992) je dodnes pokládáno za klasiku. Debut „Immense Intense Suspense“ (1994) nabídl inteligentní směsici atmosféry a brutality a získal kapele celosvětové uznání. Nato odehráli řadu koncertů, ale rozpadli se krátce po vydání druhého alba „Skycontact“ v roce 1997.
Poté, po 16 letech hibernace, se PHLEBOTOMIZED v roce 2013 po opětovném vydání svých klasických alb dali dohromady, odehráli několik živých vystoupení a začali skládat nové písně. Po několika změnách v sestavě bylo v roce 2018 nahráno comebackové album "Deformation of Humanity“ a PHLEBOTOMIZED jsou nyní připraveni svůj reinkarnovaný progy avantgardní death metal pustit opět do světa.