HUMANITY'S LAST BREATH

Poprvé na BA

Země: Sweden
Styl: EXPERIMENTAL DEATHCORE / DEATH METAL

HUMANITY'S LAST BREATH je kapela bubeníka Vildhjarta Bustera Odeholma, ten tu ovšem třímá kytaru. V roce 2009 zformovaná parta ale nenabízí útěchu. Progresivní blackened deathcore/methall s brutálním zvukem z předchozí desky „Abyssal“ je zachován, hudba na nové desce „Välde“ je ale mnohem experimentálnější. Především ve formě. Zní jako kdyby Picasso a Dalí milovali Moneta a nebyli malíři, ale producenti. Na „Välde“ totiž není skladba, která by byla skladbou. Jsou to impresionistické obrazy kubistickým pohledem s dekadentním aranžmá. Dekonstrukt.
HUMANITY'S LAST BREATH se na „Välde“ nedrží jakékoli v metalu zaběhlé formy a spíš načrtávají, abyste si výsledný obraz dosložili sami. Nabízí prostor vlastní imaginaci. „Välde“ je stavění temné deathcorové zdi, „Välde“ je soubor matematických experimentů ji za průběhu stavění bourat. „Välde“ je progresivní hledání kompromisů, „Välde“ je nelítostný djenktát, že kompromisy nebudou tolerovány.
Groove, atmosféra a překvapení, odlidštěnost, chlad a řízený chaos. Soundtrack všeho zlého dávající naději, že přes bolest a utrpení dojdeme k očištění a spáse. Čtěte svaté písmo „Välde“!
Tohle vystoupení bude zkáza!