AT THE GATES

Země: Sweden
Styl: MELODIC DEATH METAL

Jedna z nejmelodičtějších deathmetalových kapel, která svou hudbu rozšířila za hranice Švédska a do celého světa jsou AT THE GATES. Než se v roce 1996 rozpadli, sehráli v death metalu významnou roli.
První sestava skupiny se zformovala koncem roku 1990 a nahrála EP The Gardens of Grief a debut The Red in the Sky Is Ours, v roce 1993 vydala druhé album With Fear I Kiss the Burning Darkness.
Následovalo album Terminal Spirit Disease z května 1994, které ještě posílilo pověst kapely u kritiky, která oceňovala jejich svěží přístup k žánru. Toto uznání také vedlo k podepsání smlouvy s Earache Records, kteří vydali jejich album Slaughter of the Soul, které melodickému stylu death metalu udalo jasná pravidla, jež platila po mnoho dalších let. Bohužel právě ve chvíli, kdy At the Gates začali získávat ještě větší uznání - nominace na švédské Grammy, silná podpora na MTV Headbanger's Ball, dvě úspěšná americká turné s Morbid Angel a Napalm Death - se skupina rozpadla.

V roce 2007 se skupina znovu sešla a odehrála řadu koncertů. V následujících letech nadále sporadicky koncertovali, ale tvrdili, že už nebudou nahrávat, až v roce 2014, celých 19 let po vydání posledního alba, oznámili, že vydají nový studiový počin.
At War with Reality vyšlo v říjnu u Century Media a bylo stejně silné jako jejich předchozí nahrávky. Po rozsáhlém koncertování si kapela dala pauzu, kterou v roce 2017 prodloužil odchod kytaristy a skladatele Anderse Björlera. Stálou náhradou se stal Jonas Stålhammar (Crippled Black Phoenix, The Lurking Fear), s nímž se At the Gates znovu sešli v londýnském Parlour Recording Studios s producentem Russem Russellem a do konce roku dokončili šestou řadovou desku. To Drink from the Night Itself vyšlo v květnu 2018.
Nové, skvělé album The Nightmare of Being vyšlo letos v červenci!