AS I LAY DYING

Země: United States
Styl: METALCORE

AS I LAY DYING jsou nekorunovaní králové metalcore! Jejich návrat na scénu v původní sestavě byl pořádnou událostí a nejinak tomu je u nového alba „Shaped by Fire“, které bez nejmenší výhrady dostává jejich jménu!
Koncerty Američanů jsou pověstné neuvěřitelnou silou a energií, kdy jejich skandinávským metalem ovlivněný metalcore je jak ocelová pěst obalená hebkým sametem. Nová, hity nabušená deska „Shaped by Fire“ je toho důkazem. Dravost tu jde ruku v ruce s invencí, nezapomenutelně silné, přesto hráčsky náročné melodie se zaplétají s výbušnými pasážemi a jsou podpořeny vkusnými refrény/sbory. As I Lay Dying jsou řízená exploze umně nasměřovaná na posluchače a tento typ hudby je pro pódia jak stvořený. A ČR o tom už přesvědčili několikrát.
Když se však v roce 2013 zpěvák Tim Lambesis během rozvodu s manželkou dostal do křížku se zákonem, kdy nafasoval 6 let nepodmíněně, vypadalo to s jejich zářně nastartovanou budoucností všelijak. Zbytek kapely založil Wovenwar, přitom As I Lay Dying do té doby nasbírali několik ocenění (MTV), nominaci na Grammy, účastnili se Ozzfestu, Wackenu, Mayhem festivalů se Slipknot a Slayer, objížděli kolosální turné a napomohli nastartovat kariéry dalších kapel.
Jenže ani ne za tři roky byl Lambesis předčasně propuštěn s podmínkou a As I Lay Dying v červnu 2018 zveřejnili videoklip k nové skladbě „My Own Grave“, čímž se také potvrdil návrat všech členů. Koncem roku pak parta ze San Diega odjela vyprodané turné, takže se logicky už s bombastickou novinkou, která vyšla 20. září naplno vrací do života.