Update kapel #5 - prosinec 2019

23.12.2019

Od předchozího updatu kapel uběhlo 20 dní, zítra jsou Vánoce. To předznamenává nastávající konec roku, takže je třeba ještě o něco zahustit sestavu, která v létě oslaví čtvrtstoletí Brutal Assaultu.

A zahustíme ji terorem! Což značí návrat jedné z hardcoru nejvěrnějších a zároveň na scéně nejpopulárnějších kapel. Jak bychom mohli jinak, když si u nás TERROR před dvěma lety natočili video „Spirit of Sacrifice“. Dalšími, kdo se obětoval, ovšem pro death metal, je jedna z nejvlivnějších kapel žánru. Právě se na podium chystají s „Cause of Death“, tak uvidíme, jaký set si pro nás nesmrtelní OBITUARY připraví. S novou deskou „Spiritual Instict“ není pochyb, co bude náplní setu ALCEST. Říkejte tomu blackgaze, shoegaze nebo post-něco, jisté je, že tyhle atmosféry dovezou jedině Neige a Winterhalter.

Svým jedinečným zvukem pevnost zahalí i FRONT LINE ASSEMBLY. Jedna z nejzásadnějších EBM a rovněž směr electro-industriální scény určujících kapel. I další kapela ráda využívá elektroniku, ale její experimentální vyznění vycházející z noise rocku i grindu nikomu nedovoluje na ně použít jakákoli měřítka. A když do tajenky doplníme Japonsko a infantilní zpěv Yasuko, každý už lehce doplní unikátní MELT-BANANA.

Death metalu není nikdy dost, obzvlášť když za mikrofonem stojí Frank Mullen. A ten za ním bude stát naposledy. Přivítejme a zároveň se rozlučme s etapou jedné z nejosobitějších těles žánru – SUFFOCATION naposledy s Frankem! Traduje se, že na přelomu 80. a 90. let inspirovali Panteru k přeměně zvuku. Jenže pak 27 let nic nevydali. Až letos. Dostat se do formy, na to není nikdy pozdě, takže hlásíme EXHORDER a jejich novou desku „Mourn the Southern Skies“.

Zapojme do hry zas nějaké ty atmosféry. NAILED TO OBSCURITY svými melancholickými melodiemi velmi zdařile roztáčí death/doomová kola, což tito náladotvůrci potvrdili na loňské warm-up party. Letos je uvítáme v hlavním programu. Když předestřeme, že následující dvě kapely spojuje Greg Mackintosh, bude vše jasné. Přijedou nejen PARADISE LOST, kteří stále udržují plamen anglického gothic doomu, ale i Gregovo morbidní alter-ego STRIGOI, jež po konci Vallenfyre přebírá otěže jeho tvorby již i blackem říznutého záhrobního old school death/crust/grindu.

Přejeme fajn svátky a skvělý Nový rok plný hudby!

Kapely updatu #5: Alcest, Exhorder, Front Line Assembly, Melt-Banana, Nailed to Obscurity, Obituary, Paradise Lost, Strigoi, Suffocation, Terror

---


VSTUPENKY