News

POSLEDNÍ UNDERGROUNDOVÝ UPDATE published 4 měsíce, 3 týdny ago

 

Na začátek čertužel musíme uvést kapely, které již byly potvrzeny, ale z různých důvodů nakonec nemůžou na festival dorazit: DIABLO SWING ORCHESTRA, IHSAHN, SAINT VITUS , NOVEMBERS DOOM a GRAVEYARD.

Z pozitivní stránky věci začneme přírůstkem na poli houževnatého severského death/thrashe s DIABOLICAL a s kmotry alternativního hardcoru s příměsí rapu a saxofonů DOG EAT DOG! Rozpadající se prostředí post-industriálního Birminghamu inspirovalo ESOTERIC k jejich zlověstnému doomu, zatímco podobné prostředí Slezka inspirovalo FRONTSIDE již na začátku devadesátých let k jejich osobitému pojetí metal hardcoru s příměsí všemožných stylů. O poznaní odlehčený bude hrnoucí goregrind italských GUINEAPIG. Na seznam rovněž přibyly téměř zdomácnělé veličiny grindcoru z Nizozemska INHUME, výtečný progresivní death PERSEFONE z andorrského knížectví a legendární brazilský crossover RATOS DE PORÃO, který to táhne už víc než 35 let a stále se nechystá zpomalit!

Náš update dále pokračuje výběrem toho nejlepšího z domácího undergroundu: řeznický death metal v podání ANIME TORMENT a CUTTERED FLESH, dark shoe-gaze DÆRRWIN, stálice symphonic death metalu DEPRESY, kmotří místní scény zámořské školy death metalu GODLESS TRUTH, industrial black GORGONEA PRIMA, opět se na vás chystají také divocí provokatéři HENTAI CORPORATION, melodic death INNERSPHERE, deathgriding hardcore v podání POPPY SEED GRINDER, osobití alternativci PRVNÍ HOŘE, emo hardcore RAVELIN 7, slovenských folk black RAMCHAT a původci ethno-doomu SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY.

Projekt dobrovolnických brigád "BA SOBĚ" hlásí první letošní termín! published 4 měsíce, 2 týdny ago

Příznivci Brutal Assault festivalu dostávají tradičně možnost zapojit své ruce a um do zvelebování josefovské pevnosti. Projekt dobrovolnických brigád s názvem "BA sobě" má již tříletou tradici a první letošní termín připadá na víkend 23. - 24. června 2018. Na programu bude příprava nové části areálu, kam se letos festival rozroste. Spaní, strava a doprovodný program zajištěno.

Kromě dobrého pocitu se dobrovolníci s nejvíce odpracovanými hodinami za odměnu podívají do zákulisí festivalu, kde mohou potkat své oblíbené interprety. Ostatní čeká odměna v podobě festivalového merche, ať už triko nebo kniha o BA. Zájemci se mohou hlásit na e-mailu karlik@obscure.cz. Těšíme se na viděnou v liduprázdném Josefově!

 

SOUTĚŽ: MÁME VÍTĚZE! published 4 měsíce, 1 týden ago

Díky všem za účast v soutěži o facebookový rámeček! Vybrali jsme vítěze, kterého budeme obratem kontaktovat. Gratulujeme!

 

Připravte bandany! První info o warm-up párty je tu! published 4 měsíce ago

 

Bandanu do čela, ohnout kšilt a vzhůru do moshpitu! Na úterní warm-up párty (bude na stejném místě jako loni) se na vás chystají SUICIDAL TENDENCIES, továrna na skateboardové hymny s monstrózními basovými linkami a jedním mimořádným bubeníkem, díky němuž legendární thrash nabral na obrátkách. Mnoho z vás se ptalo na detaily, zde jsou první informace:

Warm-up bude ZDARMA pro všechny návštěvníky s letošním náramkem. Pokud chcete mít jistotu, že se dostanete dovnitř, vřele doporučujeme využití služby fulfillment!

POSLEDNÍ UPDATE S COMEBACK KID NEBO TOXIC HOLOCAUST published 4 měsíce ago

Protože řádil šotek, máme pro vás několik kapel, které ještě okoření aktuální sestavu. Po dlouhých sedmi letech přivítáme na BA kanadskou hardcore továrnu COMEBACK KID, která rozvibruje pevnost ostrými kytarami a osobitým zpěvem Andrewa Neufelda.

Pokud jde o návraty, v Josefově po letech uvítáme také TOXIC HOLOCAUST - kapelu, na kterou se můžete vždy spolehnout, pokud ryzí osmdesátkový thrash metal bez jakýchkoliv příkras a vytáček. Připravte si přihlášky na vysokou školu headbangingu, protože Joel Grind se svými kumpány vám dá pořádnou lekci.

Na druhou stranu australští ESKHATON naopak potěší všechny fanoušky chaosu, brutality a nihilismu v duchu Portal. V jejich nátlakové deathmetalové disharmonii můžete očekávat cokoliv, jen ne tradiční strukturu a klišovité riffy. Zvuk Eskhaton je o násilí, chaosu, intenzitě a bestiálním zlu.

V zástupu kapel, které se snaží oživit undergroundového ducha 80. let, je jen pár vítězů a chilský soubor ORACULUM mezi ně rozhodně patří. Jejich blasfemické řemeslo, které uctívá nesmlouvavý špinavý zvuk raných deathmetalových a blackmetalových klasik, vás přenese o třicet let zpět.

 

ELECTRIC WIZARD (LIVE) 2017 published 3 měsíce, 3 týdny ago

Obscure promotion

Loading events...