Novinky

Nové kapely s Neurosis! publikováno před 10 měsíců, 3 týdny

DYING FETUS z Marylandu jsou už 25 let synonymem pro brutal death metal a máme velkou radost, že nás letos poctí svojí návštěvou, stejně jako jejich stájoví kolegové OBSCURA s jejich zcela čerstvou novinkou Akróasis. Lousianské bažiny jsou známy spíše kapelami pohybující se okolo stonerových vod, nicméně GOATWHORE mají na špínu a bahno zcela svůj náhled, je zejména na jejich poslední desce ryzí inkarnací oldschoolové duše extrémního metalu. Svoji návštěvou nás poctí taky dvě další velké kalifornské kapely, náladoví stylotvůrci NEUROSIS a melodický hardcore STICK TO YOUR GUNS! Kromě toho se taky můžete těšit na veterány rap metalu STUCK MOJO a dvojici moderně metalových band TESSERACT a UNEARTH. Prvně jmenovaní bohužel budou sloužit pouze jako náhrada za SIKTH, kteří stejně jako vloni svoji účast na BA odřekli, tentokrát z důvodu velkého amerického turné, které proběhně paralelně s naším festivalem. Stejně jako vloni platí, že na obou stranách je vůle potvrdit show pro další ročník. Na závěr této várky poté přinášíme VENOM INC., kteří si v poslední době budují reputaci skvělé živé verze a původního ducha kapely VENOM. Mantas, Abaddon and Demolition Man (sestava z desky Prime Evil) se obnovila vloni na jaře a za tu dobu stihla už objet svět (včetně Japonska, Číny, Evropy a Ameriky) a všude přesvědčit, že právě jejich verze setu plného klasických pecek od VENOM nese toho pravého ducha původního black metalu!

Candlemass živě na BA 2015! publikováno před 10 měsíců, 3 týdny

Squash Bowels živě na BA 2015! publikováno před 10 měsíců, 2 týdny

Info k letošní sestavě a Rosetta živě z loňského ročníku publikováno před 10 měsíců

Tuhle středu Vám přineseme největší update sestavy tohoto ročníku! Po tomto oznámení budete znát více než 75% sestavy letošního ročníku, a to stále více než měsíc před ukončením prodeje zlevněné edice vstupenek! Mezitím se můžete podívat na Rosettu z loňského ročníku. A pokud chcete dostávat updaty o našich festivalových live videích přednostně, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho youtube kanálu! Odběratelé našeho youtube kanálu se nové kapely dozví ve středu jako první.

Největší update sestavy je tu, přináší mj. MASTODON publikováno před 10 měsíců

Na přelomu tisíciletí se to v našich končinách grindovými kapelami přímo hemžilo, ale pokud tu byla nějaká kapela o třídu bizarnější, extrémnější a originálnější než všechny ostatní, byli to AHUMADO GRANUJO. Ti opět povstávají z ještě čerstvého hrobu a vrací se, tentokrát v (téměř) původní sestavě, aby vám předvedli svůj technem nakažený chemický goregrind. Další atypická grindovka k nám přijede pod názvem ANTIGAMA ze sousedního Polska. A jelikož se pyšníme pocitem, že jsme atypický metalový festival, pozvali jsme i svéráznou americkou písničkářku CHELSEA WOLFE s její potemnělou hudbou a mystickými vokály. Jako zpestření mezi klasické death metalové kapely uvítáme v line-upu i „velrybí death metal“ francouzské GOJIRY, jak se u nás energickému a osobitému stylu této metalové veličiny občas přezdívá. Hardcorovou stránku věci letos obohatí zástupci nastupující generace DEFEATER, ale i věčně pozitivní veteráni H2O. Šeptanda z minulého roku se pak stane skutečností v podobě vystoupení norských pionýrů avantgardního metalu IN THE WOODS…, kteří se představí vedle jiné norské ikony IHSAHNA, který se k nám na festival vrací po tříleté odmlce. Alternativním přístupem soupisku obohatí kytarové kouzelnictví INTERVALS a experimentální koncept LIGHTNING BOLT, kteří ke svému koncertu nebudou potřebovat ani žádné podium… nechte se překvapit! Jedním z velkých lákadel letošního Brutalu pak přecejen budou rockoví titáni MASTODON, které vám určitě netřeba představovat! Závěrečnou trojku této aktualizace sestavy tvoří francouzský drone doomový monolit MONARCH, australský prog-rockový kytarový virtuoz PLINI a jeskynní rock YEAR OF NO LIGHT z Bordeaux. A nezapomeňte, zvýhodněná emise vstupenek je dostupná pouze do konce dubna! Pro info o lsítcích navštivte sekci vstupenky a pro nákup některou z našich kamenných prodejen, či náš e-shop.

Death živě na BA 2015, info o kamenných předprodejích publikováno před 9 měsíců, 3 týdny

K masakroznímu živému videu Death z loňského roku přikládáme ještě čerstvou informaci k našim kamenným prodejnám v Praze. S platností od tohoto týdne byl zrušen náš kamenný předprodej v obchodě Music World v Dlážděné ulici. Toto se týká i vstupenek na akce Obscure Promotion. Všechny ostatní kamenné prodejny zůstávají nadále v provozu. Nejčerstvěji zásobeným obchodem je zpravidla Metalshop Megastore ve Štěpánské pasáži u Václavského náměstí. Více informací naleznete v sekci vstupenky.