News

Nové kapely s Neurosis! published 2 roky, 6 měsíců ago

DYING FETUS z Marylandu jsou už 25 let synonymem pro brutal death metal a máme velkou radost, že nás letos poctí svojí návštěvou, stejně jako jejich stájoví kolegové OBSCURA s jejich zcela čerstvou novinkou Akróasis. Lousianské bažiny jsou známy spíše kapelami pohybující se okolo stonerových vod, nicméně GOATWHORE mají na špínu a bahno zcela svůj náhled, je zejména na jejich poslední desce ryzí inkarnací oldschoolové duše extrémního metalu. Svoji návštěvou nás poctí taky dvě další velké kalifornské kapely, náladoví stylotvůrci NEUROSIS a melodický hardcore STICK TO YOUR GUNS! Kromě toho se taky můžete těšit na veterány rap metalu STUCK MOJO a dvojici moderně metalových band TESSERACT a UNEARTH. Prvně jmenovaní bohužel budou sloužit pouze jako náhrada za SIKTH, kteří stejně jako vloni svoji účast na BA odřekli, tentokrát z důvodu velkého amerického turné, které proběhně paralelně s naším festivalem. Stejně jako vloni platí, že na obou stranách je vůle potvrdit show pro další ročník. Na závěr této várky poté přinášíme VENOM INC., kteří si v poslední době budují reputaci skvělé živé verze a původního ducha kapely VENOM. Mantas, Abaddon and Demolition Man (sestava z desky Prime Evil) se obnovila vloni na jaře a za tu dobu stihla už objet svět (včetně Japonska, Číny, Evropy a Ameriky) a všude přesvědčit, že právě jejich verze setu plného klasických pecek od VENOM nese toho pravého ducha původního black metalu!

Candlemass živě na BA 2015! published 2 roky, 6 měsíců ago

Squash Bowels živě na BA 2015! published 2 roky, 6 měsíců ago

Info k letošní sestavě a Rosetta živě z loňského ročníku published 2 roky, 6 měsíců ago

Tuhle středu Vám přineseme největší update sestavy tohoto ročníku! Po tomto oznámení budete znát více než 75% sestavy letošního ročníku, a to stále více než měsíc před ukončením prodeje zlevněné edice vstupenek! Mezitím se můžete podívat na Rosettu z loňského ročníku. A pokud chcete dostávat updaty o našich festivalových live videích přednostně, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho youtube kanálu! Odběratelé našeho youtube kanálu se nové kapely dozví ve středu jako první.

Největší update sestavy je tu, přináší mj. MASTODON published 2 roky, 6 měsíců ago

Na přelomu tisíciletí se to v našich končinách grindovými kapelami přímo hemžilo, ale pokud tu byla nějaká kapela o třídu bizarnější, extrémnější a originálnější než všechny ostatní, byli to AHUMADO GRANUJO. Ti opět povstávají z ještě čerstvého hrobu a vrací se, tentokrát v (téměř) původní sestavě, aby vám předvedli svůj technem nakažený chemický goregrind. Další atypická grindovka k nám přijede pod názvem ANTIGAMA ze sousedního Polska. A jelikož se pyšníme pocitem, že jsme atypický metalový festival, pozvali jsme i svéráznou americkou písničkářku CHELSEA WOLFE s její potemnělou hudbou a mystickými vokály. Jako zpestření mezi klasické death metalové kapely uvítáme v line-upu i „velrybí death metal“ francouzské GOJIRY, jak se u nás energickému a osobitému stylu této metalové veličiny občas přezdívá. Hardcorovou stránku věci letos obohatí zástupci nastupující generace DEFEATER, ale i věčně pozitivní veteráni H2O. Šeptanda z minulého roku se pak stane skutečností v podobě vystoupení norských pionýrů avantgardního metalu IN THE WOODS…, kteří se představí vedle jiné norské ikony IHSAHNA, který se k nám na festival vrací po tříleté odmlce. Alternativním přístupem soupisku obohatí kytarové kouzelnictví INTERVALS a experimentální koncept LIGHTNING BOLT, kteří ke svému koncertu nebudou potřebovat ani žádné podium… nechte se překvapit! Jedním z velkých lákadel letošního Brutalu pak přecejen budou rockoví titáni MASTODON, které vám určitě netřeba představovat! Závěrečnou trojku této aktualizace sestavy tvoří francouzský drone doomový monolit MONARCH, australský prog-rockový kytarový virtuoz PLINI a jeskynní rock YEAR OF NO LIGHT z Bordeaux. A nezapomeňte, zvýhodněná emise vstupenek je dostupná pouze do konce dubna! Pro info o lsítcích navštivte sekci vstupenky a pro nákup některou z našich kamenných prodejen, či náš e-shop.

Death živě na BA 2015, info o kamenných předprodejích published 2 roky, 5 měsíců ago

K masakroznímu živému videu Death z loňského roku přikládáme ještě čerstvou informaci k našim kamenným prodejnám v Praze. S platností od tohoto týdne byl zrušen náš kamenný předprodej v obchodě Music World v Dlážděné ulici. Toto se týká i vstupenek na akce Obscure Promotion. Všechny ostatní kamenné prodejny zůstávají nadále v provozu. Nejčerstvěji zásobeným obchodem je zpravidla Metalshop Megastore ve Štěpánské pasáži u Václavského náměstí. Více informací naleznete v sekci vstupenky.

Obscure promotion

Loading events...