News

Nábor dobrovolníků finišuje! published 3 roky, 3 měsíce ago

Stejně jako celá řada srovnatelných evropských festivalů, i Brutal Assault nabízí celou řadu dobrovolnických pozic. Jejím adeptům nabízí možnost aktivní účasti na festivalu, sbírání cenných pracovních zkušeností a získávání zajímavých benefitů. V letošním roce jsme významně rozšířili nabídku dobrovolnických pozic, takže pokud je ti více než 15 let a máš zájem o detailní informace, napiš krátký e-mail na adresu volunteers@brutalassault.com

Leatherman limited Brutal Assault edition published 3 roky, 3 měsíce ago

Brutal Assault se k výročí dvaceti let festivalu spojil s firmou Leatherman a připravil speciální customizovanou sadu multitoolů řady WAVE. Jedná se o nejoblíbenější model, který koresponduje s trvanlivostí našeho festivalu svojí pětadvacetiletou zárukou. Vyrobeno bude pouze několik číslovaných kusů a všechny ponesou exluzivní festivalový design na obou střenkách (standardně se gravíruje pouze jedna) a na pouzdřě. V rámci exluzivního partnerství s firmou Leatherman Vám přinášíme soutěž o tool s číslem 000! Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a budete automaticky zařazeni do slosování. Pro účast v soutěži pokračujte sem. Pokud se nechcete spoléhat na svoje štěstí, můžete si objednat svůj kus v našem eshopu. Zde se můžete podívat na krátkou upoutávku, detailní fotky pak naleznete v našem eshopu.

VIP kemp vyprodán! published 3 roky, 3 měsíce ago

Několik týdnů po vyčerpání našich hotelových kapacit hlásí vyprodáno také náš VIP kemp! Registrujeme stále několik nedořešených případů, ale pokud máte svoje místa zaplacená, nemusíte se bát a svoje vouchery dostanete. Jedinou možností, jak se ještě dostat do VIP kempu je tak přidružit se k Vašim známým, kteří mají již místa rezervována a mají ještě místo ve stanu. Zároveň Vám musíme oznámit, že letos bude ve VIP kempu striktně zakázáno stavět party stany z důvodu mimořádného zájmu a limitované kapacity VIP kempu.

Nové: co se týče rozšíření VIP kempu, velmi rádi bychom VIP kemp rozšířili, bohužel není kam ho rozšiřovat. Žádnou z přilehlých luk bohužel není z různých důvodů možno pronajmout. Velmi se omlouváme, ale VIP kemp se tedy rozšiřovat nebude.

S ohledem na stav prodeje nejen ubytovacích kapacit, ale i vstupenek, radíme s nákupem lístků déle neváhat a nespoléhat se na nákup na místě. Zároveň bychom rádi připomněli, že ještě týden máte možnost vyhrát vstupenku na festival s kampaní #mybrutalassault – viz zde: http://on.fb.me/1HwsFQt
Stejně tak se ještě můžete zapojit do soutěže o limitovaný Brutal Assault multitool od firmy Leatherman! Tato soutěž končí 24.7. a bližší info o ní získáte zde: http://on.fb.me/1CBXk2n
Pokud se nechcete spoléhat na svoje štěstí, můžete si jej také předobjednat zde: http://on.fb.me/1O463e4

Rozpis kapel na jednotlivé dny zveřejněn published 3 roky, 3 měsíce ago

Za necelé 3 týdny už bude festival v plném proudu! Na co se můžete těšit během jednotlivých dnů zjistíte v sekci PROGRAM. Jak uvidíte, ze středeční warm-up party se stal regulérní hrací den. V line-upu se dočkáme ještě několika změn v podobě doplnění nových jmen.

Změny v sestavě a kompletní rozvrh festivalu published 3 roky, 3 měsíce ago

Bohužel Vás musíme informovat, že z letošní sestavy vypadli SIKTH. Kapela vysvětluje:

„Na úvod – je nám líto, ale jsme nuceni odstoupit ze sestavy letošního Brutal Assaultu. Velmi jsme se na festival těšili a odstupování z dohodnutých akcí rozhodně nemáme ve zvyku. Bohužel byl posunut termín nahrávání našeho nového EP dozadu přesně do termínu festivalu. Nahrávání již ovšem nemůžeme oddalovat kvůli pevnému datu vydání.
VELMI RÁDI BYCHOM SI NA FESTIVALU ZAHRÁLI PŘÍŠTÍ ROK.
Festivalu přejeme vše nejlepší a ještě jednou se omlouváme.“

Jak můžete vidět, jedná se o situaci mimo naši kontrolu a zároveň je nám stejně jako fanouškům SIKTH jasné, že nahradit tak jedinečnou kapelu v sestavě není plně možné. Uděláme vše proto, abychom SIKTH zajistili na festival na příští rok. Letos místo nich vystoupí New York thrash hardcore crossover ALL OUT WAR a česká čerstvá krev MODERN DAY BABYLON. MDB u nás hráli i v loňském roce, toto léto jim ovšem vychází nové EP a tak budou prezentovat nový materiál.

Druhá nepříjemná informace přišla od kapely TROUBLE. Kapela vysvětluje:
„Trouble s politováním oznamují pořadatelům … že nejsme schopni odjet turné podle plánu. Jeden z členů jádra kapely je momentálně v osobním životě postaven do situace, kdy na turné nemůže odjet. Mrzí nás to zvláště proto, že jsme byli víc než 30let důvěryhodnou kapelou a turné jsme nikdy nezrušili, navíc v současnosti panuje v kapele skvělá nálada a koherence. Všechny naše aktivity se tak přesouvají na rok 2016.“
Na náhradě zatím stále pracujeme.

A do třetice zrušených show čertužel přispěli ANTAEUS, kteří ukončili veškeré svoje živé hraní. Tito byli nahrazení žhnoucím infernalním death metalovým železem LVCIFYRE.

Další potvrzené kapely mimo výše zmíněné jsou: ACID FORCE, ADOR DORATH, DIPHTERIA, DROM, ENDLESS, OBLITERATE, MALLEPHYR, MINORITY SOUND, MORTALLY INFECTED, MORTIFILIA, POSTCARD FROM ARKHAM, SUFFOCATE WITH YOUR FAME, THE TOWER, TORTHARRY.

Kompletní časový harmonogram je nyní dostupný v sekci program zde.

Vítězové z naší #mybrutalassault kampaně published 3 roky, 3 měsíce ago

Jak jsme slíbili, tak také činíme, vyhlašujeme vylosované z naší #mybrutalassault kampaně!

Klaudije Claw Radanovic
Kaśka Michalczyk
Martin Košťál
Hermanna Paananen
Edgars Gultnieks
Vávra Vaněk
Lina Noir
Miroslav Cozik
Mario Leão
David Novotný

Pro velký úspěch akci rozšiřujeme o další tři lístky a novým deadlinem je datum 30. července! Pro zapojení do soutěže je třeba vygenerovat si vlastní top line-up na http://my.brutalassault.cz/cs/ a fotku si následně dát jako úvodní fotku na svém fb profilu, popř. ji sdílet pomocí aplikace. Pro identifikaci stačí fotku označit hashtagem #mybrutalassault. Pozor, fotku je třeba sdílet veřejně, jinak se nám nevyfiltruje!

VIP camp 2 published 3 roky, 3 měsíce ago

Oproti očekávání se povedlo rozšířit VIP kemp, resp. vytvořit novou zónu pro VIP kemp na jiném místě – v prostorách současného parkoviště, na travnaté ploše 800 metrů od hlavní festivalové brány. Právě spouštíme prodej VIP kempu 2, počet míst je limitován, detaily obdržíte oproti zaplacené objednávce. Mapku naleznete v našem e-shopu zde.

Výherce Leatherman Wave Limited Brutal Assault Edition Multitool published 3 roky, 3 měsíce ago

Svoje tipy zaslalo celkem 676 hlasujících, přičemž nejpřesnější odhad byl 686 – jeho zasilatel byl již informován emailem. Tool můžete ještě stále objednávat v našem e-shopu zde! Celkové číslo kapel, včetně počtu zemí a kontinentů původu, které v v průběhu let na festivalu zahrály, zveřejníme v knize mapující historii našeho festivalu, kterou vydáváme na letošním ročníku. Tímto Vás zveme si knihu prolistovat do našeho nového informačního centra na festivalu, detaily o něm naleznete v návštěvnickém programu, který dostanete u vstupu. Další detaily z knihy zveřejníme příští týden.

Oriental stage a galerie Octagon published 3 roky, 2 měsíce ago

Zůstáváme jediným open air festivalem, kde svolil zahrát tajemný black metalový kult ohně. Koncert CULT OF FIRE na letošním Brutalu proběhne na speciální Oriental stage a bude prvním a posledním koncertem, kde zazní titulní skladba ze zatím posledního singlu této výjimečné kapely 'Vltava'. Oriental stage bude stát pouze v sobotu na dvoře před naší galerií Octagon a kromě Cult of Fire bude hostit už jenom uskupení PHURPA. Toto uskupení ruských hudebníků přiveze šamanský rituál dle tradic bönismu. Udělat si představu můžete zde.


Oriental stage program:
-sobota-
Phurpa: 20.15
Cult of Fire: 23.50

Jako doplněk k programu Oriental stage v naší galerii Octagon letos vystavuje David Glomba, vizuální architekt Cult of Fire. V našem novém BA centru naleznete limitované kusy triček s artworkem dedikovaným programu Oriental stage a několik taktéž velmi limitovaných kusů tisků prací ze štětce Davida Glomby. Druhým vystavujícím je letos americký fotograf Peter Beste se svojí již klasickou výstavou True Norwegian Black Metal. Vystavené kusy jsou k prodeji a rezervovat si je můžete v našem BA centru, kde naleznete i kopie knihy Petera Besta.

Vychází kniha ke 20 letům festivalu! published 3 roky, 2 měsíce ago

Celá 20 let dlouhá historie Brutal Assaultu v jedné vazbě. Dárek ke kulatému výročí festivalu. Vychází unikátní kniha, která na pozadí vyprávění shrnuje dějiny a vývoj akce, která prošla proměnou od "vesnické zábavy" k jednomu z největších metalových podniků na světě. Na 442 stranách ve velkoformátové vazbě se dočtete vzpomínky headlinerů, historky ze zákulisí příprav a organizace Brutalu i příběhy lidí, jimž festival zasáhl do života. A možná se budete divit, koho všeho ovlivnil. Podrobný text pochopitelně doprovází velké množství fotografií a jedna ze specialit, kterou můžeme prozradit už teď - kniha vyšla se dvěma různými obálkami. Takže je jen na vás, jestli zvolíte černou s naturalistickou orlicí nebo tu složenou z cihel josefovské pevnosti. Kniha se bude prodávat za 799 korun přímo na festivalu, a to v hlavním stánku s merchem a pak vevnitř k tomu speciálně zřízeného BA centra na zelené louce. Knihu si zde budete moci před koupí důkladně prohlédnout a prolistovat, abyste nekupovali zajíce v pytli. Další informace o BA centru zveřejníme zítra!

Obscure promotion

Loading events...