News

Festivalové ubytování published 4 roky, 6 měsíců ago

Už máte rezervované festivalové ubytování na Brutal Assaultu? Nabízíme vám pohodlné hotelové
ubytování v Hradci Králové, dopravu na festival k tomu + další benefity! Rezervujte zde.

Poslední dva týdny pro nákup cenově zvýhodněných vstupenek published 4 roky, 6 měsíců ago

Již pouze dva týdny bude k dostání edice cenově zvýhodněných vstupenek na letošní ročník festivalu. Ty nejlevnější nyní koupíte za 1550,- Kč (kamenné předprodeje), za 1600,- Kč (e-ticket nebo klasická papírová vstupenka na www.shindy.cz), nebo za 1750,- Kč (Ticketpro, Ticketportal, Eventim, Ticketstream). Od začátku května se cena vstupenek bude zvedat a vzhledem k současnému vývoji předprodeje doporučujeme zakoupení permanentky s dostatečným předstihem.

Headliner potvrzen! published 4 roky, 6 měsíců ago

Headliner potvrzen! V následujících dnech vám odhalíme jméno headlinera letošního Brutal Assaultu. Můžete psát své tipy, kdo se stal TOU KAPELOU, která povede soupisku kapel vašeho oblíbeného festivalu. Nápovědu č. 2 zveřejníme zítra v 10:00 dopoledne.

Hádejte jméno headlinera! published 4 roky, 6 měsíců ago

Nápověda č. 2. Hádejte, kdo bude headlinerem letošního Brutal Assaultu?

Oficiální trailer published 4 roky, 6 měsíců ago

Další nápovědy už nejsou potřeba. Mnoho z váš už uhodlo jméno headlinera letošního Brutal Assaultu. Checkněte Brutal Assault 19 trailer, na jehož konci uvidíte oficiálně potvrzené jméno, na které většina z nás čekala několik let.

SLAYER! published 4 roky, 6 měsíců ago

Dnešním dnem dosahuje festival Brutal Assault dalšího milníku. S velkou hrdostí oznamujeme, že headlinerem 19. ročniku festivalu se stává americká kapela SLAYER!
Letité přání mnoha fanoušků a organizátorů se tak definitivně přetavuje do reality, která se zhmotní 6. – 9. srpna ve vojenské pevnosti v Josefově.
V historii BA neexistuje žádanější kapela než SLAYER. Její jméno znělo ve fanouškovských anketách a diskuzích jako zaklínadlo. Všichni chtěli vidět v Pevnosti Krále, který od osmdesátých let definuje podobu extrémního metalu. Všichni chtěli alespoň jednou slyšet naživo opusy z metalové bible „Reign in Blood“ a dalších albových skvostů.
Ta chvíle přichází právě teď a po mnohaletém úsilí můžeme s velkým zadostiučiněním zařadit jméno SLAYER na pozici hlavní hvězdy festivalu Brutal Assault. Potvrzení SLAYER nechť je zároveň poděkováním a odměnou pro všechny věrné fanoušky festivalu, kteří nás podporují mnoho let a bez nichž by nikdy Brutal Assault nebyl tím, čím je.
SLAYER vystoupí na BA v sestavě, která ze známých důvodů doznala několik obměn. Ať tak či tak, v čele stále dominuje dvojice Tom Araya a Kerry King, které za bicími žene nadpozemsky rychlý Paul Bostaph a na pozici kytaristy definitivně příchozí Gary Holt.
Netřeba zmiňovat, že SLAYER tvoří společně s Metallicou, Megadeth a Anthrax legendární thrashovou „Big 4“, a právě SLAYER budou poslední kapelou z této čtveřice, která se letos v Česku představí.

Brutal Assault potvrzuje HIGH ON FIRE, SKELETONWITCH, MODERN DAY BABYLON a MARTYRDOD published 4 roky, 5 měsíců ago

Oznamujeme další čtyři nově potvrzené kapely, které se představí 6.-9. srpna v Josefově.

První z nich je kalifornská stoner metalová formace HIGH ON FIRE, kterou na konci devadesátých let založil frontman a jeden z nejvlivnějších rockových kytaristů Matt Pike. HIGH ON FIRE jsou čelním představitelem americké stoner rock/metalové scény a na kontě mají šest desek, z nichž ta poslední nese název „De Vermis Mysteriis“.

Další kapelou je americká thrashová formace SKELETONWITCH. Prověřená formace, která produkuje blackem načichlý thrash, v tomto roce absolvuje například americké turné s Amon Amarth, kde bude propagovat svou poslední nahrávku „Serpents Unleashed“.

Na soupisku přibývá také český zástupce v podobě kapely MODERN DAY BABYLON, která určitě není neznámou všem fanouškům kapel jako Animals As Leaders nebo Periphery. Tuzemská djentová jednička bude mimo jiné propagovat své nové album „Travelers“.

Poslední novinkou se stávají švédští MARTYRDÖD. Hudebně těžko uchopitelná formace, která se pohybuje v žánru crust-core (s blackovým nádechem), jistě v pozitivním smyslu ozvláštní letošní line-up.
MARTYRDÖD jsou zároveň potvrzeni jakožto náhrada za VICTIMS, kteří byli nuceni zrušit svou účast na BA. Důvodem jsou vážné osobní důvody jednoho ze členů kapely.

Obscure promotion

Loading events...