News

Brutal Assault nabízí dobrovolnické pozice! published 4 roky, 6 měsíců ago

Pokud se chceš stát součástí festivalu Brutal Assault a získat cenné pracovní zkušenosti, pak čti dále!

Stejně jako celá řada srovnatelných evropských festivalů, i Brutal Assault nabízí celou řadu dobrovolnických pozic. Jejím adeptům nabízí možnost aktivní účasti na festivalu, sbírání cenných pracovních zkušeností a získávání zajímavých benefitů.

V letošním roce jsme významně rozšířili nabídku dobrovolnických pozic, takže pokud je ti více než 15 let a máš zájem o detailní informace, napiš krátký e-mail na adresu volunteers@brutalassault.com.

BRUTAL ASSAULT oznamuje MANES, IWRESTLEDABEARONCE, GRANDEXIT published 4 roky, 6 měsíců ago

První koncert mimo svou rodnou zemi. Poprvé na pódiu po osmi letech. Norská avantgardní blackmetalová formace MANES se rozhodla překonat všechny dosavadní milníky a potvrdila účast na festivalu Brutal Assault 2014! Kapela, která za více než dvacet let svého fungování nehrála živý koncert mimo Norsko, se představí se speciálním programem, který zahájí pátečním akustickým vystoupením a zakončí v sobotu klasickým setem na jednom z hlavních pódií. MANES budou mj. propagovat své zbrusu nové album „Be All End All“.  
Druhou dnešní novinkou je americká neřízená střela s názvem IWRESTLEDABEARONCE. Fanouškům těch nejšílenějších hudebních fúzí netřeba představovat, ty ostatní by se měli připravit na neskutečné množství brutálních breakdownů, silných melodií, elektra a překvapivých aranží. Již s novou vokalistkou Courtney LaPlante vloni vydali skvělou nahrávku „Late For Nothing“.
Jako třetí dnes potvrzujeme ještě poměrně mladou švédskou formaci GRAND EXIT, která je reprezentantem death/thrash metalového žánru. O tom, že jejich koncert na BA bude stát za pozornost, vás přesvědčí poslech její aktuální desky „The Dead Justifies The Means“.

Novými kapelami jsou MGLA, DEW SCENTED a BRUTALITY WILL PREVAIL published 4 roky, 6 měsíců ago

Pravidelná pondělní trojice nově potvrzených kapel je zde. V jejím čele figuruje true blackmetalová formace MGLA, která je již téměř patnáct let ikonou polské undergroundové scény. Texty inspirované teistickým satanismem a sebepoškozováním podtrhují depresivní vyznění jejich temné hudby a proto lze od jejich vystoupení v Josefově očekávat tu nejryzejší černou blackmetalovou mši.
Druhou potvrzenou kapelou jsou němečtí nestoři DEW SCENTED. Kapela, která se může pochlubit již devíti dlouhohrajícím deskami, patří již téměř dvě dekády mezi hlavní představitele přímočarého a rychlého death/thrashového žánru. DEW SCENTED se naposledy připomněl v minulém roce, kdy vydali kompilační album „Insurgent“.
Dnešní trojici pak uzavírá britská hardcorová družina BRUTALITY WILL PREVAIL. Mladá kapela, která se stále hlasitěji hlásí o slovo, absolvuje v létě několik festivalových vystoupení a Brutal Assault bude patřit mezi ty nejvýznamnější.

ONSLAUGHT, BLINDEAD a FEASTEM doplňují aktuální line-up published 4 roky, 5 měsíců ago

Britská thrashmetalová formace ONSLAUGHT se stává další potvrzenou kapelou do mozaiky letošního ročníku BA festivalu. ONSLAUGHT se mezi místními fanoušky těší letité přízni, kterou přiživili také dvěma výbornými nahrávkami z poslední doby, konkrétně „Sounds of Violence“ a zejména aktuálním počinem „VI“, na kterém kapela potvrzuje svůj vysoký status na poli poctivého old school thrash metalu.

Jedním z tajných tipů letošního festivalu budou určitě polští sludge-doom metaloví BLINDEAD. Kapela s nesporným potenciálem produkuje kompozičně rozmáchlou hudbu plnou střetů mezi melancholickými a drsnými pasážemi. Na živo se jedná o parádní záležitost, ale ani studiové nahrávky nijak nepokulhávají. Přesvědčit se můžete například poslechem aktuální desky „Absence“. 

Třetí dnešní kapelou jsou finští neogrindeři FEASTEM. Zástupci moderního skandinávského grindu, který obsahuje prvky deathu, thrashe a dalších žánrů zajisté potěší všechny skalní fanoušky tohoto stylu a není pochyby, že řádně zatopí pod josefovským kotlem.

Dále si dovolujeme nenápadně připomenout, že začíná běžet poslední měsíc, kdy si můžete koupit vstupenky za výhodnější cenu. Od počátku května se cena vstupenek bude zvyšovat.

Obscure promotion

Loading events...