News

GOD IS AN ASTRONAUT, ENTHRONED a TEXAS IN JULY na BA 2014 published 4 roky, 8 měsíců ago

Irští GOD IS AN ASTRONAUT jsou již přes deset let nepřehlédnutelnou kometou na instrumentální post-rockové scéně. Mají za sebou již sedm vydaných alb a velmi potěšující zprávou je, že ani na tom posledním, nazvaném „Origin“, neztrácejí nic ze své invence a fanouškům opět nabízejí epické hudební skvosty. Na BA se kapela představí ve své premiéře.

Léty prověřenou známkou kvality je blackmetalová formace ENTHRONED. Nestoři belgické metalové scény působí na černé scéně již přes dvacet let a nikdo jim nemůže odpárat nálepku průkopníků blackmetalu v regionu Beneluxu. S novým kytaristou a čerstvým materiálem z připravované desky se ENTHRONED představí také josefovskému publiku.

Třetí kapelou jsou pro dnešek stále ještě mladí američtí metalcoristé TEXAS IN JULY, kteří vloni zaznamenali citelnou ztrátu v podobě změny vokalisty, ale vzhledem k ohlasům na jejich poslední koncerty jim to na jejich typickém živelném projevu pranic neubralo. TEXAS IN JULY jsou na vzestupu a potvrdit to budou chtít v létě v Pevnosti.

Brutal Assault potvrzuje TERRORIZER, RED FANG a RINGWORM published 4 roky, 8 měsíců ago

Únorové pondělí otevíráme velkým kalibrem v podobě kalifornské ikony TERRORIZER! Nesmrtelný pojem grindcore/deathmetalové scény se opětovně hlásí o slovo a po vydání alba „Hordes of Zombies“ se chystá dobýt přední evropské festivaly. Kapela, která je od konce osmdesátých let neutuchajícím zdrojem inspirace pro řadu extrémních formací, se na BA představí v sestavě Lee Harrison (kytara), Sam Molina (vokál, basa) a Pete Sandoval (bicí).

Oregonští RED FANG jsou často nazýváni jako divočejší a neurvalejší odnož stylově spřízněných krajanů BARONESS. Svůj dřevorubecký stoner rock servírují bez jakýchkoliv zbytečných kudrlinek a prostojů, vždy jdou na věc zpříma. Důkaz naleznete např. na skvělé poslední desce „Whales and Leeches“. 

Třetí novou kapelou jsou pro dnešek Američané RINGWORM. Hardcorová formace, jejíž počátky šahají na začátek devadesátých let, chytila v posledních letech druhý dech, čehož si všimlo i vydavatelství Relapse Rec., pod jehož křídly vyšlo i aktuální EP s názvem „Bleed“.

SOILWORK, CHURCH OF MISERY a OKKULTOKRATI míří na BA published 4 roky, 8 měsíců ago

SOILWORK – kapela s pověstí dříčů, workoholiků a muzikantů sehraných jako hodinky, kteří na pódiu pokaždé odevzdají duši. Vyznavači klasické skandinávské metalové školy a zároveň společně The Haunted a Darkane spolutvůrci neo-thrashové vlny z konce devadesátých let. Rychlost, s jakou dokázali vychrlit pět kvalitativně vyrovnaných nahrávek, počínaje „Steelbath Suicide“ (1998) a konče „Figure Number Five“ (2003), dodnes vyráží dech, svědčí o obrovské vůli i kreativitě a na současné metalové scéně prakticky nemá obdoby, alespoň v této „váhové kategorii“.
Po krátkém tvůrčím útlumu přišli v minulém roce s vynikající deskou „The Living Infinite“, na které opět potvrzují svůj hvězdný status.

CHURCH OF MISERY jsou japonskou kapelou, která svou hudbou stylově odkazuje kamsi do ranné éry Black Sabbath a psychedelického rocku, to vše s obsesí v sériových vrazích a krvavých vraždách. Jistě uznáte, že japonský doom metal na BA nevidíme každý rok a proto byste si jejich vystoupení neměli nechat ujít. Jako hudební ochutnávku zkuste například jejich poslední nahrávku „Thy Kingdom Scum“.

OKKULTOKRATI jsou společně s Blackest Woods a Haust členy proslulé norské trojice zvané „Black Hole Crew“, kterou spojuje hudební náklonnost k „nablacklému“ sludge/HC metalu. Na kontě mají kromě řady EP a splitek také dvě dlouhohrající desky „No Light For Mass“ a „Snakereigns“.

Výměna kapel: KHOLD za SARKE published 4 roky, 7 měsíců ago

Norská formace SARKE se omluvila z účasti na letošním ročníku a přepouští místo svým krajanům z kapely KHOLD. Podobně jako SARKE, i KHOLD patří k výrazným představitelům norské blackmetalové scény, o čemž svědčí i uskutečněná turné po boku Behemoth nebo Satyricon. Díky svému charakteristickému výrazu bývá hudební produkce KHOLD označována jako „groovy black metal“.

Obscure promotion

Loading events...