News

První letošní trojlístek kapel je tu! published 4 roky, 9 měsíců ago

Shining - avantgardní norská formace, jež začínala jakožto jazzové kvarteto, aby se časem přeorientovala na chladný, temný, samply protkaný avantgardní metal s blackovým nádechem plný syntezátorových eskapád. Naživo bývají jejich koncerty označovány za vrcholný umělecký zážitek, tak si jejich vůbec první vystoupení v ČR nenechte ujít.

Misery Index - Přísný ornitologický death/grind z Baltimoru poctí svou návštěvou v roce 2014 Josefov. Kapela ždímající težké riffy s jednou z nejrychlejších a nejživelnějších baterií na současné scéně, za mikrofonem pan Jason Netherton. Tudíž jestli má živelnost zabíjet, budete zabiti.

H2O - poprvé na Brutal Assaultu, skočný punk-hard core s poctivými kořeny z new yorských ghett. Skupina rozšíří pestrost umělců vystupujících na festivalu a ukáže, že na tvrdost hudby se dá nahlížet z různých pohledů.

Brutal Assault povrzuje šest nových kapel published 4 roky, 9 měsíců ago

Dnes vám naservírujeme hned šestici nově potvrzených kapel, které se představí toto léto v josefovské pevnosti.
První z nich je přední britská formace ARCHITECTS, jež se dlouhodobě řadí mezi několik málo kapel, které jsou na přesycené metalcoreové scéně dlouhodobou zárukou kvality a nestandardních postupů. Na březen tohoto roku je připraveno vydání nové desky s názvem „Lost Forever//Lost Together“.

Dalším zásekem se stávají strážci brutal/death metalového plamene SUFFOCATION. Kapela, která přes dvacet let dokazuje, že i tak extrémní odnož hudby jako je brutal death metal může být naprosto samostatným a svébytným stylem, letos vyrukovala s tradičně vynikající nahrávakou „Pinnacle of Bedlam“. Letos se bude jednat o vůbec provní tuzemský koncert k nové desce s Frankem u mikrofonu.

Jméno taiwanské kapely CHTHONIC pro někoho může znít poněkud exoticky, ale minimálně pro blackmetalové příznivce žádnou neznámou není. Nedávno excelovali na evropském turné po boku Satyricon a svůj rostoucí věhlas budou chtít povrdit i v létě na BA.

Německá thrashmetalová scéna již dala světu nejednu zajímavou kapelu a hannoverská formace CRIPPER se může hrdě řadit mezi ně. V čele se zpěvačkou Brittou Görtz brázdí thrashové vody již od roku 2005 a mají za sebou tři dlouhohrající desky. Norská kapela KRAKOW je zajisté známá příznivcům stoner metalu, neboť představuje poměrně známé jméno nejenom na severské scéně. Dnešním posledním přírůstkem je americká metalcoreová smečka STRIFE, jež se řadí mezi zavedené a uznávané pojmy zejména mezi straight edge/HC komunitou.

Line-up obohacují další tři kapely published 4 roky, 9 měsíců ago

Nová jména pro tento týden jsou zde. Začínáme u švédské Viking/black metalové formace MANEGARM, která patří mezi zástupce kapel začleňujících do své hudby a textů odkazy na pradávnou severskou mytologii. MANEGARM se v loňském roce připomněli albem „Legions Of The North“.
BROKEN HOPE byli v devadesátých letech nepřehlédnutelnou součástí americké deathmetalové scény, ale slibný vývoj zastavil rozpad kapely v roce 2002. O deset let později ohlásili BROKEN HOPE reunion, který vloni zpečetili výbornou nahrávkou „Omen of Disease“.
Evropskému publiku poměrně známým jménem jsou němečtí THE OCEAN. Vždy velmi ambiciózní kapela vydala očekávanou novinku „Pelagial“, na které s obměněnou sestavou deklarují svůj aktuální příklon k „post-metalovému“ žánru.

Další várka nově potvrzených kapel published 4 roky, 8 měsíců ago

Tradiční trojice nově potvrzených kapel je zde. Začínáme u americké kapely CROWBAR, která se řadí mezi praotce žánru zvaného sludge metal. Fungování kapely se datuje od počátku devadesátých let a CROWBAR od této doby udivují jedinečnou schopností držet kontinuálně svou hudební kvalitu. Největší podíl na tom má frontman a obrovská persona Kirk Windstein, který se objevil v řadě dalších kapel jako např. Down, Kingdom of Sorrow a dalších.
Druhou dnešní novinkou je norská black/deathmetalová formace GEHENNA, která je známá především fanouškům norské blackové scény, odkud pocházejí kořeny této kapely. Původně projekt několika několika hudebníků se v půlce devadesátých let přetavil do plnohodnotné kapely, která má na kontě již sedm alb, přičemž to poslední vyšlo vloni pod názvem „Unravel“.
Třetím jménem je pro dnešek americká experimentální formace ARSONISTS GET ALL THE GIRLS. Kapela jede na deathcorových základech, ale nebojí se experimentovat ani s elektronikou a řadou dalších vlivů, což dává jejich hudbě svěží nádech. Dobrou ukázkou je poslední nahrávka „Listen to the Color“.

Obscure promotion

Loading events...