News

Pohyby v line-upu a prodej jednodenních vstupenek published 5 let, 3 měsíce ago

Soupiska BA festivalu doznává dalších úprav. Line-up opouští dvě formace a přichází za ně tři nové kapely. Mezi zrušené formace se řadí D.R.I. (kteří ruší nastávající koncerty z důvodu zranění svého kytaristy) a KILLING JOKE (kteří e omluvili z vážných rodinných důvodů, které postihly jednoho z členů kapely).
Naopak se nově můžete těšit na odkaz SLAYER, alespoň v podobě jejich bubeníka Dave Lombarda, který na BA představí svou kapelu PHILM! Původně boční projekt pánů Lombarda a Gerryho Nestlera (Civil Defiance) se stal plnohodnotnou kapelou, která v loňském roce vydala své debutové album „Harmonic“. Hudební odkaz Slayer však u PHILM nečekejte, trojice muzikantů se zde spíše zaobírá  hudebními experimenty a progresí.
Dnešní druhou novinkou se stávají švédští death metaloví nestoři VOMITORY, kteří oznámili konec své bohaté kariéry a odehrají již jen několik posledních rozlučkových koncertů a BA festival je mezi nimi!
Z Ukrajiny do Josefova dorazí družina s názvem BALANCE INTERRUPTION, jejíž nihilistický black metal vrhne na josefovské valy černou depresivní deku.

Dále přicházíme s informací ohledně prodeje jednodenních vstupenek. Tyto budou letos k dostání na každý festivalový den, tedy středu, čtvrtek, pátek a sobotu, a to za cenu 1200,- Kč/den. Jednodenní vstupenky bude možné zakoupit pouze na místě v pokladně u hlavního vstupu.

Sledujte oficiální webové stránky a další BA kanály pro více informací.

Brutal Assault zveřeňuje svůj letošní program published 5 let, 3 měsíce ago

Brutal Assault 2013 oznamuje svůj letošní časový plán. V sekci "Program" nyní naleznete časový rozpis hraní jednotlivých kapel na dvou hlavních pódiích. Program třetí "klubové stage" bude zveřejněn v následujících dnech.

Kompletní line-up pro obě hlavní pódia ještě není kompletní, zbývá oznámit osm zbývajících kapel, kterými jsou tito čeští zástupci: HYPNOS (death metal), MALIGNANT TUMOUR (crust-rock’n’roll), ABSTRACT ESSENCE (experimental metal), ATTACK OF RAGE (grind), GUTALAX (grind), BEAST WITHIN THE SOUND (thrash/death/HC), DYING PASSION (progressive) a HENTAI CORPORATION (thrash-rock’n’roll).

Zveřejněn program „Obscure Stage“, Informace o předprodeji vstupenek published 5 let, 3 měsíce ago

V sekci program byl zveřejněn program „Obscure Stage“, která bude opět umístěna v zastřešeném prostoru na „Zelené louce“. Letošní podoba „Obscure Stage“ nebude již klubová, neboť budou odmontovány boční stěny a zůstane pouze střecha a vznikne tak otevřenější a vzdušnější prostor.

Proximity (CZ, modern metal), Straight (CZ, hardcore), Stíny Plamenů (CZ, black metal), The Fall Of Ghostface (CZ, electro metalcore), In Vain (NO, avantgarde metal), Five Seconds To Leave (CZ, core), Divadlo Marza (CZ, alternative theatre), PerfeCitizen (CZ, grindcore), Beautiful Caffilery (CZ, hc death metal), Empyrion (SK, death black), FOB (CZ, death metalcore), FDK (CZ, post metal), Minority Sound (CZ, cyber metal), Secret Of Darkness (CZ, black metal).

Pokud ještě nemáte vstupenku na letošní BA, věnujte pozor této zprávě: Již jen poslední týden zbývá pro objednávání e-ticketů za 1700,- Kč! Poslední objednávky budou přijaty před půlnocí 31.7. a následně budou vstupenky k dostání pouze v „kamenných předprodejích“ (za nejnižší možnou cenu 1650,- Kč do 5.8.) a také v ticketingových společnostech (Ticketpro, Ticketportal, Eventim, Ticketstream v ceně 1850,- Kč do 6.8.). Vzhledem k dosavadnímu zájmu o vstupenky doporučujeme jejich zakoupení již v předprodeji.

Drobnosti v lineupu published 5 let, 2 měsíce ago

Na základě vašich připomínek jsme přeorganizovali některé hrací časy tak, aby se méně překrývaly se stylově spřízněnými kapelami. Věříme, že vám tyto změmy BA povětšinou zpříjemní. Děkujeme za věcné připomínky.

Konkrétně se tedy jedná o nejasnosti s dvojím výskytem jména Novembers Doom. Pak vězte, že tihle doomový pionýři odehrají sety rovnou dva! Krom regulérního setu ve čtvrtek na Metalshop stage se také uskuteční akustické vystoupení v pátek na Obscure stage. Díky křížení sestav v kapelách In Vain a Solefald, došlo k přehození Solefald a Aborym, kterým byla rovněž upravena délka vystoupení. Američtí death metalisté Skeletal Remains jsou finálně zařazeni ve čtvrtek na Obscure stage. Program by měl být nyní plně aktuální.

Ekoinfo a kelímky published 5 let, 2 měsíce ago

Stejně jako minulý rok, tak i letos držíme krok s ekologickými kritérii pro moderní festival, díky jimž se Brutal Assault řadí mezi „nejzelenější“ festivaly v rámci ČR. Plastové nádobí používané v areálu bylo kompletně nahrazeno ekologickými výrobky ArecaGoodPlates , což je přírodní, vysoce kvalitní a biologicky rozložitelné nádobí, vyrobené z opadaných a vysušených listů palmy arekové. Loňské vlídné přijetí všech ekologických vylepšení nás přesvědčilo, že jdeme správným směrem a jsme rádi, že stojíte za námi!

Po úspěšném zavedení vratných kelímků a třídění odpadu tak BA festival udělal další krok k naprostému vytlačení plastů ze svého areálu. Letos sice v projektu „Čistý festival“ nefigurujeme, ale o to je naše úsilí v ekologickém smýšlení větší, takže v areálu opět naleznete barevné koše na tříděný odpad, kterého bylo jen vloni v rámci všech festivalů zapojených do tohoto projektu vytříděno na desítky tun.

Již byly zmíněny vratné kelímky, u kterých jsme byli předloni prvním českým festivalem, který je uvedl do funkčního provozu. Jejich letošní verze bude vizuálně velmi atraktivní, neboť grafika bude ve fotografické kvalitě, takže nejen sběratelé BA suvenýrů se mohou těšit na dva nové designy. Jeden z nich bude v limitované edici, vydané speciálně pro letošní 18. ročník BA. Se snahou zvyšovat kvalitu kelímků a především servisu letos kompletně přecházíme k firmě Cup Concept / Cup System , která má kořeny v Německu, kde poskytuje služby na špičkové úrovni téměř dvě dekády. Jako téměř každý krok k vyšší kvalitě, i tento s sebou nese vyšší náklady a proto od letošního roku bude vratná záloha na kelímky v hodnotě 1,5 žetonu (45,-Kč). A jako další vylepšení systému vratných kelímků již nebude omezený počet vrácení na výkupu - budete mít možnost vrátit tolik kelímků, na kolik budete mít zaplacenou zálohu.

Novinky a služby v areálu Pevnosti published 5 let, 2 měsíce ago

Každoročně se snažíme přijít s novinkami a vylepšováky, které mají za úkol zpestřit a zkvalitnit váš pobyt na festivalu. Nejinak tomu bude i letos, a v následujícím textu stručně vypíchneme některé z nich:

Odbavení u vstupu a VIP camp – dvě největší slabiny loňského ročníku. Tomuto tématu se budeme obšírněji věnovat v následující newce, která bude zveřejněna zítra. Nyní pojďme k dalším novinkám:

V prostoru „Zelené louky“ vznikne v tradičním šapitó tzv. „Marshall City“, ve kterém bude po celý festival probíhat prezentace kytar a aparátů stejnojmenné značky. Mimo to vás zde čekají také workshopy, podpisovky spřízněných interpretů atd. Změn dozná také populární „Horror Cinema House“, ve kterém přibyde řada designových vylepšení a také nové sezení.
„Metalmarket“ letos hlásí nejvíce prodejních stánků v historii, takže rozhodně bude z čeho vybírat. Na „Zelené louce“ si všimněte nového stánku čajů Dilmah, kde budou k dostání různé druhy čerstvých zelených čajů. Čaje Dilmah pak budou k dostání i na všech festivalových barech. A když už jsme u barů, tak zde očekávejte ještě pestřejší nabídku alko i nealko nápojů nebo nové značky přírodního bylinného Absinthu. Všechny limonády bude letos dodávat pivovar Černá Hora, chuťové buňky můžete připravit např. na limonády grepové, citronové, malinové nebo vínové. Chybět nebude ani oblíbená roznáška panáků Jägermeister. O stav mobilních WC a vaší osobní hygienu se letos postará firmy Harmasan, jejíž stanoviště naleznete v uličce naproti stánkům s občerstvením. Stejně jako vloni obohatí služby v areálu mobilní bankomat Poštovní spořitelny (umístěný bude letos u hlavní pokladny), jehož název zní „Era mobilní bankomat“ a nabízí služby jako je: výběr hotovosti, zjišťování zůstatku na účtu, platby mobilním operátorům, nabídka úvěrových produktů aj. Pokud na festival cestujete vlakem s Českými drahami, tak i letos budete moci využit 50% slevu na jízdenku. Zapomenout bychom neměli ani na velkokapacitní stan umístěný v "Podkově" vedle přírodní tribuny, jehož kapacita by letos měla vyrůst na 1000 míst k sezení. Loňské ohlasy na úroveň zvuku, včetně toho na přírodní tribuně, na které se letos mj. opět zvýší kapacita míst k sezení, byly velmi pozitivní a také z toho důvodu pokračujeme i letos ve spolupráci s firmou TD Promo.

Celkově letos naleznete v areálu řadu dalších, více či méně, viditelných novinek a zlepšováků, vč. zbrusu nových designových prvků, které vloni taktéž zaznamenaly velký ohlas.

Odbavení vstupenek, VIP camp a BA Afterparty published 5 let, 2 měsíce ago

Loňský ročník negativně poznamenaly problémy při odbavování vstupenek u hlavního vstupu a ve VIP kempu, čehož důsledkem byly mnohahodinové fronty. Jednalo se o naše selhání, za což jsme se hned po festivalu omluvili a pro letošek si dali za cíl vypracovat takový odbavovací systém, který vás i v té největší špičce dokáže dostat do areálu v rozumném časovém intervalu.

Celé odbavení se skládá ze dvou částí. První z nich je ověření pravosti vstupenky přečtením čárového kódu. Tento proces letos podpoří 5x více čteček, které navíc garantují rychlost jedné zkontrolované vstupenky za sekundu. Druhým krokem je pak „opáskování“ návštěvníků, tzn. navléknutí látkového náramku na ruku, předání festivalového programu, pytle a nově také DVD BA 2012, které je v ceně každé celofestivalové vstupenky. Pro „opáskování“ bude nově zřízeno celkem 6 samostatných stanovišť, z nichž každé bude „opáskovávat“ ze dvou směrů. V praxi tedy nabídneme v největší špičce 12 „páskovacích“ míst.

Dalším krokem, jak se vyhnout loňskému lapsu, bude otevření těchto stanovišť již od ÚTERÝ 6.8. od 15:00h. Od této doby bude nonstop možnost pro odbavení vašich vstupenek. POZOR – tato možnost se týká pouze vstupenek zakoupených přes Shindy.cz nebo v kamenných předprodejích. Odbavení vstupenek zakoupených v ticketingových sítích Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream nebo Eventim bude možné až od středy od 8:00h ráno.

Druhá informace se týká VIP kempu, který bude nově otevřen o den dříve, a to sice od ÚTERÝ 6.8. od 15:00h! Ve stejný den i čas bude zprovozněno placené parkoviště, které oproti loňsku zvýší svou kapacitu přibližně o 40%.

Poslední informace se vztahuje k oficiální BA Afterparty, která bude mít podobu dvou koncertů.

První z nich se odehraje 11.8.2013 v Praze v klubu Modrá Vopice a line-up zatím tvoří: HATEBREED, KATALEPSY, SATURNUS + další jména budou potvrzena. Vstupenka na tento koncert činí 200,- Kč pro ty, kteří se na místě prokáží náramkem z letošního ročníku BA festivalu. Pro ostatní činí cena 600,- Kč. Předprodej vstupenek na tento koncert není.

Letošní BA pak uzavře koncert TRIVIUM a WE BUTTER THE BREAD WITH BUTTER, který proběhne 13.8. v Bratislavě v klubu Randal. Vstupenka pro držitele náramku z BA 2013 bude 10 Eur. Ostatní mohou vstupenky získat v předprodeji v síti Ticketportal za 25 Eur nebo na místě za 25 Eur.

Obscure promotion

Loading events...