News

Nově potvrzenými kapelami se stávají TESTAMENT, AETERNUS a SKELETAL REMAINS published 5 let, 4 měsíce ago

Před pár týdny se představili na vyprodaném koncertu v Praze a proto se v létě vrátí na mnohem větší pódium a předstoupí před tisíce fanoušků. Titáni thrashmetalového žánru TESTAMENT se stávají nově potvrzenou kapelou pro letošní ročník BA festivalu!
Charismatický Chuck Billy za mikrofonem, procítěně sólující Alex Skolnick nebo fantastický Gene Hoglan za bicími se před rokem připomněli fantastickou deskou „Dark Roots of Earth“, která jasně dokazuje věky neměnnou schopnost jak napsat údernou a energií kypící desku. Mistři thrashmetalového žánru TESTAMENT budou v létě vyučovat v josefovské pevnosti a vy byste neměli na této lekci chybět.

Další kapelou se pro dnešek stávají norští AETERNUS, kteří jsou již od roku 1993 čelním představitelem dark metalového žánru, který v sobě snoubí atmosférické propojení death a black metalu. Skvělou zprávou pro fanoušky této kapely je fakt, že v letošním roce vyšla po osmi letech čekání nová nahrávka nazvaná „..And the Seventh his Soul Detesteth“.

Dnešní třetí potvrzenou formací je kalifornská deathmetalová smečka SKELETAL REMAINS, kterou mnozí ze zasvěcených znají ještě pod názvem Anthropophagy. Již dva roky však vystupují pod novým názvem SKELETAL REMAINS a jako svou první vizitku vloni vypustili velmi slibné EP s názvem „Beyond the Flesh“.

Francouzská GOJIRA zaútočí na josefovskou Pevnost! published 5 let, 4 měsíce ago

Je nám velkým potěšením oznámit, že jednou z hlavních tváří letošního ročníku BA festivalu se stává francouzská formace GOJIRA, která se do Josefova vrátí po třech letech od svého tehdejšího nezapomenutelného vystoupení.
Počínaje přelomovým albem „From Mars to Sirius“ a následně jeho nástupci „The Way of All Flesh“ a „L’Enfant Sauvage“, se GOJIRA zařadila mezi nejzajímavější úkazy na současné metalové scéně a její věhlas právem roste s každou další vydanou nahrávkou a odehraným koncertem. Jejich živá vystoupení jsou vždy neopakovatelným zážitkem, neboť jen málokterá kapela dokáže vytvořit takový hudební tlak a ovládat, či dokonce ochromit, jeho pomocí masy fanoušků pod pódiem. GOJIRA bude zcela jistě patřit ke zlatým hřebům letošního ročníku.

Dalším nový přírůstkem na soupisce se stává polská black/deathmetalová formace HATE. Stálice evropské metalové scény představí kromě výběru ze své bohaté diskografie také ukázky z aktuálního alba „Solarflesh“.

Francouzský black metal budou reprezentovat pařížští rodáci GLORIOR BELLI, kteří zároveň stávají náhradou za odstoupivší americkou kapelu NACHTMYSTIUM, která v oficiálním vyjádření oznámila, že pro následující období ruší svá veškerá živá vystoupení.

Obscure promotion

Loading events...