News

Novými kapelami jsou KILLING JOKE, DEVILDRIVER a BELPHEGOR published 5 let, 7 měsíců ago

Možná trochu neočekávané jméno, která má ale v souvislosti s BA své opodstatnění. Kultovní britská formace KILLING JOKE vedená démonickým Jazem Colemanem se stává nově potvrzeným účastníkem letošního ročníku.
Historie KILLING JOKE sahá až ke konci sedmdesátých let a kromě šestileté přestávky, ukončené v roce 2002, jsou stále aktivní a nadmíru inspirativní formací, která navěky ovlivnila i řadu současných metalových skupin. Také na svém posledním albu „MMXII“  z roku 2012 pracují KILLING JOKE s vlivy metalu, industrialu a post-punku.

Předevčírem v Ostravě předvedli strhující show po boku Cannibal Corpse a nyní už se chystají na letní sezónu, během níž si střihnout také koncertní show na BA festivalu. Řeč je o americké kapele DEVILDRIVER, která staví zejména na groove metalové chytlavosti a mocných melodicko deathmetalových rifech. Jejich památné vystoupení na Download Festivalu v roce 2007 dovedlo fanoušky k takovému řádění, které je mnohými považováno za největší circle pit v historii. Co na to vy, BA fans?

Jako třetí kapelu dnes oznamujeme jméno rakouských blackmetalistů BELPHEGOR. Stálice evropské blackové scény připravuje na tento rok své jubilejní desáté studiové album.

Brutal Assault potvrzuje ORPHANED LAND, EMMURE a CENTURIAN published 5 let, 7 měsíců ago

Pravidelným návštěvníkům BA festivalu není potřeba tuto kapelu obšírněji popisovat. Izraelci ORPHANED LAND jsou již svojí podstatou velmi exotičtí, zároveň však oblíbení a na koncertních pódiích nikoli neznámí hosté. Celosvětového ohlasu dosáhli zejména svým albem „Mabool“, které přineslo návykové melodie, v nichž se snoubil silný vliv blízkovýchodní kultury s více či méně tradičními metalovými prvky v rozpětí od melodického death/doomu po progres. V letošním roce se očekává vydání v pořadí již pátého alba, které se stane nástupcem dosud poslední nahrávky „ORwarriOR“.

Druhým přírůstkem se stává americká deathcorová jednotka EMMURE. Kapela, jejíž kariéra stoupá každým vydaným albem, se v minulosti prezentovala českým fanouškům na turné Never Say Die nebo po boku Parkway Drive a nyní se premiérově představí na velkém pódiu v josefovské pevnosti.

Fanoušky deathmetalové klasiky potěší potvrzení holandské formace CENTURIAN. Kapela letos po dvanáctileté pauze vydala své třetí album nazvané „Contra Rationem“.

Obscure promotion

Loading events...