News

Brutal Assault oznamuje nová jména: CARCASS, ENSIFERUM, SYLOSIS published 5 let, 7 měsíců ago

Toto jméno musí dostat do extáze nejen pravověrné grindery. Další z hlavních tváří letošního ročníku BA festivalu se stává britská formace CARCASS, která se do josefovské pevnosti vrátí po pěti letech. Praotcové grindu a jedna z nejvlivnějších kapel extrémního metalu slibuje speciální set, který bude zčásti průřezem nejznámějších skladeb a zároveň během něho představí i zbrusu nový materiál z připravované desky, která by měla vyjít během tohoto roku.

Další kapela je hudebně poněkud z jiného soudku. ENSIFERUM se již několik let řadí mezi nejatraktivnější soubory v žánru viking/folk metalu, o čemž mj. přesvědčili i na svém tři roky starém vystoupení v Josefově. V loňském roce jim vyšlo nové album „Unsung Heroes“, kterému bude také věnována část koncertního programu.

Dnešní třetí novinkou se stávají britští SYLOSIS. Progresivně naložená kapela, pohybující se na poli melo-death/thrash metalu, by měla patřit k pomyslným černým koňům aktuálního ročníku festivalu.

Nové kapely a vyhlášení vítězů online soutěže o VIP vstupenky published 5 let, 7 měsíců ago

Ani dnes vás neušetříme pravidelného přídělu nových kapel pro 18. ročník BA festivalu.
Francouzští progresivci MISANTHROPE uhranuli josefovské publikum již v roce 2007 po dlouhých šesti letech se vracejí na místo činu. Během těchto roků vydali dvě alba, konkrétně „IrremeDIABLE“ a zbrusu nové „Aenigma Mystica“, na kterém tradičně nabízejí svůj avantgardní pohled na extrémní metal.
Američané NOVEMBERS DOOM patří dlouhodobě k nejuznávanějším spolkům současné doom metalové scény. Na BA festival se letos vrátí přesně 4 roky od svého zdejšího premiérového vystoupení.
Fanoušky technického death metalu jistě potěší jméno dnešní poslední kapely, kterou se stávají kalifornští DECREPIT BIRTH. Pětičlenné komando se v Pevnosti představí ve své premiéře.

Děkujeme za hojnou účast v online soutěži. Vylosovali jsme deset výherců, z nichž dva získávají volný vstup na aktuální ročník festivalu včetně exkluzivního backstage passu opravňujícího ke vstupu do zákulisí festivalu.
Výherci volného vstupu + backstage passu se stávají účastníci ankety s e-mailovými kontakty: alien.06@seznam.cz a romana.valencikova@gmail.com.
Výherci volného vstupu na BA 2013 se stávají účastníci ankety s e-mailovými kontakty: FrancoisP@seznam.cz, lbukviar@gmail.com, snajdrhans@seznam.cz, ms.smejkal@seznam.cz, spanel.1@seznam.cz, mojda6@seznam.cz, peter.spalda@azet.sk, Michal.cj@seznam.cz
Všechny výherce budeme kontaktovat na zmíněných adresách.

Brutal Assault oznamuje nové kapely: CLAWFINGER, PRIMORDIAL, CONTRASTIC published 5 let, 7 měsíců ago

V devadesátých letech patřili mezi hlavní představitele tehdejší vlny crossoveru a svým rap metalem pobláznili také tisíce česko-slovenských fans. Energická švédská formace CLAWFINGER má za sebou obdivuhodnou kariéru, která se ale ani náhodou nechýlí ke konci. Na letošní rok připravují kromě vydání alba „Dealer, Dumber, Binder“ také řadu koncertů, mezi nimiž ode dneška nechybí ani Brutal Assault.

Irská pětice PRIMORDIAL se už na BA festivalu objevila v roce 2008 a jejich, keltským folkem načichlý, black metal tehdy slavil velký úspěch. Jejich letošní vystoupení bude z velké části věnováno jejich poslední desce „Redemption at the Puritan’s Hand“.

A velký návrat nakonec. Mostecké electronic-grindové kombo CONTRASTIC je po dlouhých osmi letech zpět na pódiích a vystoupení na BA bude vrcholem jejich letošního koncertování.

Obscure promotion

Loading events...