News

Prvními novoročními kapelami jsou HATEBREED, ROTTEN SOUND a OBSCURA published 5 let, 9 měsíců ago

Brutal Assault Festival přeje všem svým příznivcům spokojený rok 2013 a jako drobnou novoroční pozornost představuje další trojici potvrzených kapel pro letošní ročník.

Jsou kapely, které lze opakovaně vidět i s ročním odstupem. Jednou z nich je bezesporu americká formace HATEBREED, která si zopakuje svou loňskou účast a jako bonus představí svou zbrusu novou desku „The Divinity Of Purpose“, jejíž evropské vydání připadá na konec tohoto měsíce. HATEBREED, jakožto čelní představitelé moderního hardcoru budou opět patřit k největším ozdobám 18. ročníku festivalu.

Další potvrzenou formací se stávají finští ROTTEN SOUND. Vysokorychlostní grindové kombo slaví v tomto roce 20. výročí svého fungování a proto budou jejich koncerty ve znamení výběru toho nejlepšího z jejich bohaté diskografie. Jako dárek fanouškům vydávají tento měsíc EP s názvem „Species at War“.

Třetím dnešním jménem jsou reprezentanti německé deathmetalové scény v podobě kapely OBSCURA.

Anketa published 5 let, 9 měsíců ago

Jako další novoroční pozornost si dovolujeme oznámit výherce tradiční ankety z BA 2012. Patnáct vylosovaných šťastlivců odměníme hodnotnými cenami. Letos potěšíme tyto výherce:

1. cena (DVD BA 2011 + volný vstup na všechny koncerty Obscure promotion do konce roku 2013 + volný vstup na BA 2013)

Jan Konečný

2. cena (DVD BA 2011 + volný vstup na BA 2013 + 3 CD z produkce Shindy productions)

Robert Litványi

3. cena (DVD BA 2011 + volný vstup na BA 2013)

Dan Šafránek

4.-15. cena (DVD BA 2011)

Karlis Ceizins, Titiana Poktonova, Maksym Chezanov, Vojtěch Kolář, Tomáš Procházka, Václav Talaš, Jana Ráčková, Maria Borzová, Jana Hladíková, Milan Poprašic, Angella Owsian, Daniel Schmidt

Josefovská pevnost V PLAMENECH! published 5 let, 9 měsíců ago

Je na čase vytasit trumfy. Jedním z headlinerů letošního ročníku festivalu Brutal Assault se stává švédská kapela IN FLAMES!

IN FLAMES, kteří jsou dlouhodobě považováni za jednu z nejlepších koncertních kapel na metalové scéně, se tak dočkají své historické premiéry na BA festivalu. Po více než dvaceti letech aktivní kariéry jsou tito populární Švédové na svém vrcholu. Původně zakladatelé proslulé gothenburgské deathmetalové scény, kterou proslavili společně se svými krajany z AT THE GATES, nyní téměř stadiónová kapela, které nedělá problém zvládat mnohatisícové davy na svých koncertech. I takto lze stručně charakterizovat jejich vývoj.

Koncert IN FLAMES v josefovské pevnosti by se tak měl stát jedním z hlavních hřebů tohoto ročníku. Pro rok 2013 navíc kapela oznámila zahájení prací na novém albu, které tak nahradí dosud poslední nahrávku “Sounds Of a Playground Fading”.

Tradiční trojici nových kapel dále doplňuje kultovní německá formace ATARI TEENAGE RIOT! Projekt, který v devadesátých letech šokoval nekonvečním spojením elektroniky, techna a punku, ihned dostal trefné označení “digital hardcore”. Po dva roky starém reunionu se frontman Alec Empire představí take v josefovské pevnosti, kterou rozduní svým typickým techno-punk chaosem.

Jako třetí potvrzujeme účast britské post-hardcorové formace OCTOBER FILE.

Dnešním dnem také spouštíme prodej míst ve VIP campu a ubytování v hotelech Černigov a Alessandria v Hradci Králové. Bližší informace o jednotlivých typech ubytování a jejich bookování naleznete v sekci "Ubytování".

Brutal Assault potvrzuje OPETH, DYING FETUS, ANTROPOFAGUS published 5 let, 9 měsíců ago

BA loví velké ryby ve Švédsku. Po minulém oznámení In Flames dnes přinášíme jméno dalšího velikána v podobě kapely OPETH! Mikael Äkerfeldt a jeho družina se v josefovské pevnosti objeví po čtyřech letech, během nichž stihli vydat album „Heritage“ a absolvovat celosvětové turné, během něhož se také představili na vyprodaném koncertu v Praze. OPETH jsou po právu považováni za jednu z nejinspirativnějších kapel na scéně a proto je s napětím očekáváno připravované album, na kterém již kapela pracuje.

Podobně jako jsou OPETH modlou pro vyznavače progrese, tak jméno DYING FETUS vzbuzuje nadšení v řadách příznivců brutal death metalu. Americká kapela patří již od první poloviny devadesátých let k jeho naprosté špičce a ze svého vysokého standardu neslevuje ani v roce 2013. Fanoušky DYING FETUS zároveň potěší jméno dnešní třetí novinky, kterou se stávají italští ANTROPOFAGUS. Rodáci z Janova vloni zpečetili svůj tři roky starý reunion vydáním skvělé desky s názvem „Architecture of Lust“.

Zveřejňujeme další trojici kapel a online anketu! published 5 let, 8 měsíců ago

SUFFOCATION patří po právu mezi nejzásadnější death metalové kapely historie a zároveň mezi nejpravidelněji se navracející headlinující smečky BRUTAL ASSAULTU. Nedávno zveřejněný nový song opět ukazuje, kdo sedí na pomysleném death metalovém trůnu a vy se o tom letos přesvědčíte i s původním vokalistou Frankem Mullenem za mikrofonem!

Thrashcore pamětnící z Hustonu - D.R.I. - přijedou rozvířit prach pod nohami všech milovníků festivalového pohybu a snad i zahrát nové songy z mnoho let očekáváné nové desky.

Francouzští post-black metaloví romantici ALCEST zaznamenali na loňském ročníku velký úspěch a nejen proto je letos uvítáme v pevnosti znovu.

Do dnešních dnů jste mohli o budoucnosti festivalu jen mluvit, dnes zveřejňujeme online anketu, prostřednictvím které mudeme moci lépe pochopit vaše preference a přání! Napište nám co vás baví, co vás zajímá, co se vám na festivalu líbí, co byste chtěli změnit, nebo co vám na něm schází. Dejte nám prosím 5 minut vašeho času a vyplňte nám dotazník. 10 z vás vylosujeme a přesně 11.2. na našem Faceebook profilu a webu najdete jména 2 výherců VIP vstupenek s možností exkluzivního vstupu do zákulisí a 8 výherců vstupenek. Online anketa!

Obscure promotion

Loading events...