News

Jak na BA? Zkuste třeba zlevněný „BA vlak“ nebo Spolujízdu! published 6 let, 3 měsíce ago

Přemýšlíte jak se co nejjednodušeji a nejlevněji dostat na letošní Brutal Assault? Mezi tradičními způsoby dopravy bychom vám letos rádi doporučili dvě novinky, které jme pro vás připravili ve spolupráci s našimi partnery.

První z nich se týká akce Českých drah, které návštěvníkům směřujícím na Brutal Assault nabízejí tzv. jízdenku „Vlak+“, díky níž vás vlaky ČD dopraví do Jaroměře a zpět se slevou 50%! Aby byla tato jízdenka platná pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat orazítkovat ve festivalovém Informačním centru, které se nalézá v budce u vstupu.
Nově také u pokladen ČD koupíte i vstupenku na festival Brutal Assault. Pokud zde navíc předložíte platnou In-kartu, získáte slevu ve výši 10% z ceny vstupenky. Bližší informace naleznete pod tímto linkem: http://www.cd.cz/zazitky/.

Druhou novinkou je navázání spolupráce s největším českým portálem na zprostředkování spolujízdy www.jizdomat.cz. Stále více populární způsob dopravy má nyní již přes 25 000 registrovaných uživatelů a nabízí jednoduchý a finančně dostupný způsob dostat se na váš oblíbený festival. Bližší informace naleznete zde: http://brutalassault.cz/cs/info/#jizdomat.

Budweiser Budvar oficiálním pivem letošního Brutal Assaultu! published 6 let, 3 měsíce ago

Budweiser Budvar

Necelý měsíc zbývá do ostrého startu 17. ročníku festivalu Brutal Assault. Načase je tedy postupně odhalit několik novinek, které jsme pro Vás letos připravili.

Jednou z nejmarkantnějších je změna značky piva, kdy Plzeňský Prazdroj nahradí další z českých pivních gigantů – Budějovický Budvar. Tradiční český pivovar nabídne návštěvníkům festivalu hned několik oblíbených druhů svého piva, které je kromě své typické chuti charakteristické také svým vyšším obsahem alkoholu. Potěšujícím faktem je také zachování loňských cen piva, které budou začínat na 30-ti Kč za desítku.


Budějovický pivovar připravil pro letošní BA tento sortiment:

  • Budweiser Budvar světlý ležák 0,5l (5,0% obj)
  • Budweiser Budvar tmavý ležák 0,5l (4,7% obj.)
  • Budweiser Budvar nealkoholické pivo 0,5l (0,5% obj.)
  • Budweiser Budvar světlé výčepní pivo 0,5l (4,0% obj.)
  • Somersby Apple Cider 0,33l (4,5% obj.)

Krisiun za Deicide, nově také Anaal Nathrakh a Truth And Its Burden published 6 let, 3 měsíce ago

Nemilá zpráva přišla z tábora DEICIDE, kteří oficiálně oznámili kompletní zrušení svého evropského turné, v jehož rámci měl proběhnout také koncert v josefovské Pevnosti.
Uvolněné místo na soupisce zaujmou jiní nestoři světové deathmetalové scény v podobě brazilské formace KRISIUN.

Zároveň také přicházíme s dvojicí nově potvrzených kapel. Tou první jsou britští představitelé extrémních fúzí ANAAL NATHRAKH, kteří budou na letošním BA propagovat především své poslední album „Passion“. Druhou novinkou jsou exotičtí zástupci jihoafrické metalcorové scény v podobě formace TRUTH AND ITS BURDEN.

BA 2012 zveřejňuje svůj program, 4 nové kapely a informace o předprodeji vstupenek published 6 let, 3 měsíce ago

V sekci program již nyní naleznete kapely rozřazené do jednotlivých dnů. Zatím pouze v abecedním pořadí, časový rozpis přijde na řadu v nejbližších dnech, stejně tak jako program nově zřízené třetí Budweiser Budvar club stage.

K úplnosti ještě schází představit poslední trojlístek kapel, které se představí na hlavních pódiích. Jedná se o běloruskou doom/pagan metalovou formaci GODS TOWER, francouzské avantgardní šílence SEBKHA-CHOTT,  český objev načichlý švédským old-school deathmetalem BRUTALLY DECEASED a blackmetalové pohany z plzeňských lesů TROLLECH.

Rádi bychom také upozornili na skutečnost, že pro objednání nejlevnějších vstupenek (dobírka nebo e-ticket za 1550,- Kč) již zbývá posledních 11 dnů. Poté již budou v předprodeji k dostání pouze dražší vstupenky přes ticketingové společnosti za 1700,- Kč. Letošní vývoj předprodeje napovídá, že návštěvnost bude zřejmě atakovat kapacitní hranici areálu a proto velmi doporučujeme zajistit si vstupenky zavčasu v předprodeji.

Fields Of The Nephilim ruší vystoupení, zveřejněn denní program 3.stage published 6 let, 2 měsíce ago

Britská kapela FIELDS OF THE NEPHILIM je nucena zrušit své plánované vystoupení na BA 2012. Dle vyjádření managementu jsou důvodem osobní problémy jednoho z členů kapely, které mu nedovolují odcestovat z Anglie. V současné době se pokoušíme o potvrzení náhrady.

Bohužel Fields Of The Nephilim nejsou jedinou odstoupivší kapelou. Ze soupisky dále zmizí také THE HAARP MACHINE a THE HUMAN ABSTRACT.

Současně bychom rádi uzavřeli letošní line-up oznámením posledních kapel, které budete moci shlédnout na nově zřízeném třetím pódiu, které bude umístěno v kryté hale na „Zelené louce“ a ponese název „Budvar Club“.

Třetí scéna vám nabídne klubová vystoupení vašich oblíbených interpretů, kteří se často představí se speciálními koncertními sety. Mezi dosud neoznámenými kapelami, které se představí na třetím pódiu figurují kapely PIGSTY, KEEP ON ROTTING, DIEVISION, MINDWORK, TOTEM, ET MORIUM, BYT, COLP, WATCH MY DYING, MONGOLOIDS, TORTHARRY, THE TRUTH IS OUT THERE a LAHAR. Kompletní program „Budvar Clubu“ včetně dalších, již dříve potvrzených, kapel, naleznete v sekci „Program“.

Součástí programu v „Budvar Clubu“ bude mj. i divadelní představení avantgardního souboru „Divadlo Marza“.

Poslední možnost koupě levných předprodejních vstupenek! published 6 let, 2 měsíce ago

Již pouhé dva dny chybí do ukončení předprodeje vstupenek za 1550,- Kč. Upozorňujeme, že tyto lístky budou v prodeji pouze do 31.7.! Od 1.8. bude možnost zakoupit permanentku na letošní BA buďto v některém z našich kamenných obchodů (1500,- Kč) anebo v některé z elektronických předprodejních sítí (1700,- Kč). Vzhledem ke zvýšenému zájmu o vstupenky doporučujeme jejich zakoupení již v předprodeji, neboť kapacita areálu by letos mohla být naplněna. Bližší informace hledejte v sekci „Vstupenky“.

Zveřejněn časový program. Brutal Assault i letos na zelené vlně published 6 let, 2 měsíce ago

V sekci Program nově naleznete časový rozpis hraní jednotlivých kapel. Kromě tradičních dvou hlavních pódií nechybí ani nová Budvar Club Stage.


Rádi bychom také zmínili jednu z novinek, díky níž se Brutal Assault zařadí mezi „nejzelenější“ festivaly v rámci ČR. Plastové nádobí používané v areálu letos kompletně nahradí ekologické výrobky ArecaGoodPlates, což je přírodní, vysoce kvalitní a biologicky rozložitelné nádobí, vyrobené z opadaných a vysušených listů palmy arekové (rostlina vyskytující se především v oblasti Jihovýchodní Asie). Právě nyní je na trase Indie - Josefov obří kontejner tohoto originálního nádobí, se kterým se letos setkáte u všech stánků s občerstvením.

Po loňském úspěšném zavedení vratných kelímků a třídění odpadu tak BA festival udělal další krok k naprostému vytlačení plastů ze svého areálu. I letos figurujeme v projektu „Čistý festival“, takže v areálu opět naleznete barevné koše na tříděný odpad, kterého bylo jen vloni v rámci všech festivalů zapojených do tohoto projektu vytříděno na 55 tun.

Již byly zmíněny vratné kelímky, které se u nás poprvé objevily vloni. Jejich letošní verze bude vizuálně velmi atraktivní, neboť grafika bude ve fotografické kvalitě, takže zejména sběratelé BA suvenýrů se mají nač těšit. Vratná záloha za jeden kelímek bude opět 1 žeton (30,- Kč), což je opět jedna z nejnižších cen v rámci jiných srovnatelných akcí.

Obscure promotion

Loading events...