News

Line-up rozšiřují AGNOSTIC FRONT, NORMA JEAN a SAMAEL published 6 let, 6 měsíců ago

Kmotrové NY Hard Core scény AGNOSTIC FRONT se stávají nově potvrzenou kapelou pro letošní ročník festivalu. Respektovaná stálice amerického punku a old school hardcoru se pohybuje na scéně již přes třicet let, během kterých se sice několikrát změnila sestava kapely, ale „tvrdé jádro“ v podobě mocného frontmana Rogera Mireta a kytaristy Vinnieho Stigmy zůstává. AGNOSTIC FRONT vloni vydali výborné album „My Life My Way“.

Další nově oznámenou kapelou, a zároveň náhradou za vypadnuvší Kanaďany PROTEST THE HERO, kteří museli zrušit své vystoupení z důvodu termínové kolize se svým americkým turné, se stává post-hardcorová formace NORMA JEAN. Experimentálně ladění Američané platí za přední představitele zaoceánské metalcorové/post-hardcorové scény a své výjimečné postavení potvrzují prakticky na každé nové desce. Ta poslední z roku 2010 nese název „Meridional".

Již přes dvacet let jsou nepřehlédnutelnou složkou industrial/dark/elektro metalové scény. Švýcarští SAMAEL mají také pověst kapely, která je neustále obestřena tajemstvím a mystikou a zároveň dokáže bořit stereotypy, provokovat a dráždit. Díky kultovnímu albu „Passage“ se stali jedněmi z průkopníků nových elektro-metalových postupů. Jejich poslední vizitka v podobě nahrávky „Lux Mundi“ pochází z loňského roku.

 

KYLESA, ENGEL a INQUISITION na BA 2012 published 6 let, 6 měsíců ago

Začátek posledního dubnového týdne zpestří trojice nově potvrzených kapel. Rádi bychom ještě upozornili, že tento týden je také posledním možným termínem pro zakoupení levnějších vstupenek na letošní ročník, od 1. května se cena zvedá. Více informací v sekci Vstupenky.

Ale nyní již ke kapelám:

Americká formace KYLESA již před dvěma lety uhranula svým psychedelickým sludge metalem fanoušky v josefovské Pevnosti a také proto bude jejich letošní návrat spojen s velkým očekáváním. Mašinérie poháněná dvěma bubeníky a v čele s charismatickou zpěvačkou Laurou Pleasants bude patřit k ozdobám letošního ročníku.

Švédská kapela ENGEL se krátce po svém vzniku v roce 2005 zařadila mezi nejvýraznější severské melodic thrash/deathové formace. Zásluhu na tom mám především její duchovní otec, kytarista Niclas Engelin, dobře známý ze svého působení v In Flames nebo Passenger. ENGEL v tomto roce vydali nové album „Blood of Saints“.

Třetí dnešní novinkou je americko/kolumbijská blackmetalová kapela INQUISITION. Kultovka, kterou jistě ocení všichni příznivci temného metalu, se představí v čele se zakládajícím členem, frontmanem Dagonem.

 

Obscure promotion

Loading events...