News

FIELDS OF THE NEPHILIM, SHAPE OF DESPAIR a RISE AND FALL na BA 2012 published 6 let, 7 měsíců ago

FIELDS OF THE NEPHILIM - dost možná nejvlivnější gothic/doom metalová kapela osmdesátých let se stává dalším potvrzeným tělesem pro 17. ročník festivalu Brutal Assault. Formace sdružená kolem frontmana s nezaměnitelným vokálem Carla McCoye je živoucí legendou gothic/doom metalové scény a nic na tom nezměnil ani její pětiletý rozpad v první polovině devadesátých let. Carl McCoy v minulých letech postavil novou koncertní sestavu a FIELDS OF THE NEPHILIM se tak znovu výrazně přihlásili o slovo. Kromě několika koncertů bychom se měli dočkat i nástupce alba „Mourning Sun“ z roku 2005.

Funeral doom metal mají ve svém erbu Finové SHAPE OF DESPAIR, kteří jsou další nově potvrzenou kapelou. S kolegy z FIELDS OF THE NEPHILIM je pojí mj. rozmáchlost skladeb, jejichž délka běžně dosahuje až deseti minut.
V současné chvíli se jedná o teprve druhé potvrzené živé vystupení v 13-ti leté kariéře těchto zasmušilců.

Třetím přírůstkem je respektované hardcorové komando RISE AND FALL. Belgická formace představí své zbrusu nové album nazvané „Faith“.

Brutal Assault oznamuje NAPALM DEATH, CROWBAR a ALCEST published 6 let, 6 měsíců ago

Před pár dny zakončili své česko-slovenské turné, během něhož dostaly do varu zaplněné kluby ve všech koutech obou republik. Došlo i na představení zbrusu nového alba „Utilitarian“, která již krátce po svém vydání sklízí nadšené reakce široké veřejnosti. NAPALM DEATH jsou zkrátka v neuvěřitelné formě a stylovým vyústěním jejich letošních česko-slovenských koncertů bude velká show pro tisíce přihlížejících v josefovské Pevnosti.

Další nově potvrzenou kapelou se stává americká sludge metalová formace CROWBAR. Jedna z nejzásadnějších kapel neworleanské metalové scény, vedená Kirkem Windsteinem (mj. Down), bude čerpat také z poslední desky „Sever the Wicked Hand“.

Třetím dnešním přírůstkem jsou Francouzi ALCEST. Původně blackmetalová formace, v současnosti hodně ovlivněna směry post-rocku a shoeagaze, představuje svou aktuální, epicky rozmáchlou, hudební tvář na zbrusu nové desce „Les Vyages de l’Ame“.

Obscure promotion

Loading events...