News

Další dávka nově potvrzených kapel v čele s IMMOLATION published 6 let, 8 měsíců ago

První novoroční trojice potvrzených kapel je zde. Aktuálnímu trojlístku dominuje jméno newyorkských deathmetalových mohykánů IMMOLATION. Jedna z nejklasičtějších a nejtemnějších kapel zaoceánské deathové scény nepřestává dominovat ani po více než dvou dekádách aktivní činnosti. Aktuálnmí EP s názvem „Providence“ je klenotem v jejich diskografii a díky přelomovému formátu volně stáhnutelného EP se o tom můžete přesvědčit zdarma sami..

Název britská formace VALLENFYRE bude ještě pro řadu fanoušků velkou neznámou, ale při bližším pohledu zjistí, že mezi členy této kapely nalezneme hned několik velmi známých jmen ze skupin jako jsou Paradise Lost, My Dying Bride nebo Doom. VALLENFYRE, pohybující se na stylovém pomezí death a doom metalu, vydali v loňském roce své debutové album „A Fragile King“.

RIVERSIDE, leadeři polské progresivní scény, přesvědčili o svých nesporných kvalitách vloni na svém pražském koncertu a potvrdili, že kromě stálic jako Behemoth nebo Vader roste v Polsku, tentokrát na poli alternativního metalu, další velké jméno. Kapela, kde v jednom dotyku ucítíte Porcupine Tree společně s Meshuggah, si zkrátka takovou příležitost zaslouží.

Nejlevnější vstupenky na 17. ročník festivalu Brutal Assault jsou nyní k dostání za cenu 1400,- Kč. Podrobnosti naleznete v sekci „Vstupenky“.

GODFLESH, NILE a KAMPFAR potvrzeni na Brutal Assault 2012 published 6 let, 8 měsíců ago

Je to další významný díl do mozaiky zvané Brutal Assault 2012. Své vystoupení na 17. ročníku festivalu právě potvrdili britští pionýři industriální hudby GODFLESH! Formace založená v roce 1988 Justinem Broadrickem a G.C.Greenem, mj. bývalými členy Napalm Death, byla až do roku 2002 jednou z nejvlivnějších na poli experimentálně/industriální hudby. Po svém rozpadu přišel předloňský reunion, který kromě živých vystoupení znamená i započaté práce na nové desce. 

Definice „Brutal death metal s vlivy hudby středního Východu“ k sobě váže jediné jméno – NILE. Kapela sdružená kolem svého duchovního otce Karla Sanderse patří již dvě dekády mezi nejváženější deathmetalové formace s konstatně vysoko posazenou laťkou výkonnosti. NILE jsou momentálně uprostřed práce na novém albu, které by mělo vyjít v tomto roce.

Třetím přírůstkem se stávají norští blackmetalisté KAMPFAR. Severská formace patří mezi stabilní představitele tamní scény a v loňském roce zabodovala vysoce ceněným albem „Mare“, které vyšlo u labelu Napalm Records.

Kapelami pro tento týden jsou CORROSION OF CONFORMITY, SÓLSTAFIR a GORGUTS published 6 let, 8 měsíců ago

Brutal Assault 2012 přibírá do svých řad další trojici kapel. Jako první potěšíme příznivce ranného amerického crossoveru a stejně tak klasického stoner metalu, který má ve svém erbu formace CORROSION OF CONFORMITY. Na počátku osmdesátých let startovali jako punková kapela, ale postupem času se vypracovali do pozice jednoho z hlavních představitelů jižanského stoner rock/metalu. Členem sestavy je stále kytarista Pepper Keenan, známý ze svého působení v kapele DOWN. Na konci února 2012 přichází do obchodů nové album nazvané „Corrosion Of Conformity“.

Dalším zajímavým úlovkem je islandská kapela SÓLSTAFIR. Původně severský black, poté experimentování, post-black… a nyní dozrávající v téměř neuchopitelný post-rock/metalový útvar produkující éterickou a temnem prostoupenou hudbu. Aktuální tvář kapely je prezentována na vynikajících posledních dvou albech „Köld“ a „Svartir Sandar“.

Třetím přírůstkem jsou kultovní kanadští deathmetalisté GORGUTS. Autoři přelomového opusu "Obscura", který je dodnes brán jako ukázka progresivní, disharmonické hudby, pohybující se nejblíže k deathmetalové bažině. V současnosti dokončují novou desku, jež by měla vyjít v následujících měsících. Dle slov kapely se můžeme těšit na "obskurní, šílený, ovšem stále vrcholně progresivní počin".

Švédové AT THE GATES společně s LOCK UP a VILDHJARTOU potvrzeni na BA 2012 published 6 let, 8 měsíců ago

Pochybujete ještě, že 17. ročník festivalu Brutal Assault bude, alespoň co se potvrzených kapel týče, jedním z nejsilnějších v historii?

Pokud ano, tak zde je další argument: Brutal Assault potvrzuje účast kultovní švédské formace AT THE GATES! Kapely, která na počátku devadesátých let pokládala základy gothenburgského melodického death metalu. Kapely, která svou nejklasičtější deskou „Slaughter of the Soul“ předběhla tehdejší dobu. Kapely, která se stala nehynoucí inspirací pro řadu dnes velmi známých formací a svou invencí v podstatě zfrormovala základy metalcoru. AT THE GATES hlásí svůj druhý reunion a v Josefově se představí v klasické sestavě. Momentálně se jedná o jediné naplánované vystoupení pro rok 2012.

Otisk AT THE GATES pak najdeme také ve druhé z nově potvrzených kapel. Praotec grindové scény Shane Embury totiž opět přiveze na Brutal Assault svůj all-stars  projekt LOCK UP, který sdružuje taková jména jako jsou např. zpěvák AT THE GATES Tomas Lindberg nebo bubenické eso Nicholas Barker. Aktuální deska „Necropolis Transparent“ je nátisk na morek kosti.

Poslední potvrzenou kapelou je pro dnešek švédská formace VILDHJARTA. V loňském roce vydali u Century Media své debutové album „Måsstaden“,  na které se notnou chvíli čekalo a obratem se zařadili mezi nejsilnější hráče současné djentové scény. Minimálně pro fanoušky Meshuggah musí být VILDHJARTA černým koněm letošního ročníku. Pokud si jen těžko dokážete představit obskurní trhané riffy a experimentální postupy protkané nitkou morfiového preludia,  je načase rozšířit si obzory.

Obscure promotion

Loading events...