News

SEPULTURA se vrací na Brutal Assault! published 7 let, 5 měsíců ago

Pokračujeme v pravidelném přísunu nových kapel pro BA 2011. Velkolepý návrat chystá brazilsko/americká metalová ikona SEPULTURA! Díky změnám v programu byli vloni nuceni vystoupit v jiném termínu, než bylo původně plánováno a kvůli tomu jejich úderný set propásla celá řada skalních fanoušků. Berte tedy jejich letošní návrat do Pevnosti jako naši omluvu za loňské nečekané změny v programu.

Mezi další potvrzenou kapelu patří americká hardcorová formace FIRST BLOOD, v jejímž čele nalezneme hned několik známých tváří, jmenujme alespoň bývalého člena Terror Carla Schwartze. FIRST BLOOD v současnosti patří mezi nejvýraznější hardcorové spolky, což koneckonců potvrzují i na své poslední desce „Silence Is Betrayal“.

A do třetice: Novým přírůstkem se stávají také přední zástupci vyhlášené norské avantgardní metalové scény v podobě formace RAM-ZET.

BA představuje novou trojici kapel published 7 let, 5 měsíců ago

Vikingští bojovníci TURISAS se stávají novým přírůstkem na soupisce letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Významní představitelé severského „viking-metalu“ vytasí na své fanoušky, kromě ostře nabroušených zbraní, také materiál z nové desky „Stand Up And Fight“.

Němečtí thrash/death metalisté DEW SCENTED se nedávno představili na turné po boku Nile a jejich koncertně nabitý rok bude gradovat v létě v Josefově.

A do třetice, BA poctí svou návštěvou také „zelená“ variace na nejmenované deathmetalové bohy – CANNABIS CORPSE!

Line-up se rozrůstá: CRO-MAGS, EXIVIOUS, AHAB published 7 let, 5 měsíců ago

V osmdesátých letech spoluurčovali vývoj proslulé newyorkské hardcorové scény. Jako jedni z prvních začali kombinovat hardcore/punk s thrash metalem. Jejich debutová deska „The Age of Quarrel“ se pyšní přídavkem „kultovní“. CRO-MAGS!

Holandská progresivní formace EXIVIOUS, v jejíž sestavě nalezneme mj. členy kapel CYNIC a TEXTURES, se po krátkém rozchodu dala opět dohromady a premiérově představí svůj „fusion metal“ také v josefovské Pevnosti.

Německá kapela AHAB se měla představit již vloni, ale z rodinných důvodů byla nucena své vystoupení zrušit. Letos tak přichází jejich druhá šance jak svým depresivním funeral-doom/metalem uhranout josefovské publikum.

Norští démoni SATYRICON opanují josefovskou Pevnost published 7 let, 5 měsíců ago

Kříž na josefovském kostele se začíná povážlivě třást.. SATYRICON přerušují svou ohlášenou koncertní pauzu a stávají se významným hostem letošního ročníku BA festivalu. Kontroverzní kapela v čele se Satyrem a Frostem platí za jeden z hlavních pilířů blackmetalového žánru posledních dvou desetiletí a v Josefově představí první skladby z připravovaného, dle slov kapely "přelomového", nového alba.


Vloni jsme slibovali rychlou nápravu ve věci zrušeného vystoupení finské formace KYPCK (Kursk) své slovo plníme. Svojská doommetalová kapela s ruskými texty a hudební tématikou, představí v Josefově své nové album.

Třetím úlovkem se stávají kanadští zástupci moderního metalu THREAT SIGNAL.

Do prodeje také přicházejí místa ve festivalovém "VIP Campu". Pro více informací navštivte přímo sekci "VIP Camp".

Obscure promotion

Loading events...