News

10 nových jmen pro BA 2011 published 7 let, 6 měsíců ago

Klasik by pravil, že tradice jsou tu od toho, aby se porušovaly. A protože se tímto rčením budeme dnes řídit, oznámíme namísto klasické trojice hned 10 nových kapel, které se v létě představí v josefovské pevnosti.

Účet otevírají američtí metalcoristé AS I LAY DYING, kteří se v Česku představí po několika letech a jako bonus představí i svou vynikající novou desku „The Powerless Rise“. Následuje norská blacková legenda MAYHEM, která slibuje speciální koncertní set věnovaný kultovní desce „De Mysteriis Dom Sathanas“. První trojici uzavírají španělští grindoví patologové HAEMORRHAGE.

Pokračujeme zámořskou dvojicí, tentokráte blackovými okultisty ABSU a mistry technického deathmetalu ATHEIST. Mezi novými přírůstky dále figurují personálně provázané formace v podobě doom-metalových SEVENTH VOID a temné formace s názvem A PALE HORSE NAMED DEATH. Obě kapely jsou tvořeny mj. členy legendárních Type O Negative a např. kytaru v A PALE HORSE NAMED DEATH obsluhuje člen Biohazard Bobby Hambel.

Výčet nově potvrzených kapel uzavřeme s britskými zástupci symfonického blacku HECATE ENTHRONED, thrashery SYLOSIS a norskými deathmetalisty BLOOD RED THRONE.

Po vyprodání limitované edice zlevněných vstupenek přichází od 4. února do prodeje další vlna vstupenek. V termínu únor-duben 2011 budou v prodeji vstupenky za 1200,- (Shindy.cz) a 1400,- (elektronické předprodeje), v rozmezí květen-červenec se cena zvedá na 1300,- (Shindy.cz) a 1500,- (elektronické předprodeje). Cena vstupenky na místě bude 1600,- Kč. Bližší informace naleznete v sekci „Vstupenky“.

CATHEDRAL, ASPHYX a NORTHER potvrzeni na BA 2011 published 7 let, 6 měsíců ago

Každý rok nabízí Brutal Assault několik velmi speciálních kapel. Pro letošní ročník bude do této škatulky rozhodně spadat i britská doom/stoner metalová legenda CATHEDRAL, která po dlouhých dvaceti letech ohlásila na tento rok ukončení své činnosti. Kapela si do konce roku naplánovala pouze několik koncertů, mezi nimiž ode dneška figuruje i festival Brutal Assault. Fanouškům této nepřehlédnutelné formace, v jejímž čele od prvopočátku trůní bývalý frontman Napalm Death Lee Dorian, se tak nabízí jedna z posledních možností shlédnout její živé vystoupení.

Stejně jako CATHEDRAL, i druhá potvrzená kapela již na scéně působí, i když s různými přestávkami, nějaký ten pátek. Holandští death/doom-metaloví veteráni ASPHYX se premiérově představí na BA festivalu a představí zde i svou novou desku „Deathhammer“.

Třetí novinkou je potvrzená účast finské kapely NORTHER. Jedna z velkých nadějí současné melodic/deathmetalové scény v tomto roce vydala skvěle hodnocenou novinku „Circle Regenerated“.

Brutal Assault hlásí nové kapely: ANATHEMA, HAIL OF BULLETS, SCAR SYMMETRY published 7 let, 5 měsíců ago

Britská doommetalová legenda ANATHEMA hlásí svůj návrat na Brutal Assault festival. Tři roky po svém památném vystoupení v josefovské pevnosti se skupina vedená bratrskou dvojicí Cavanaghů vrací zpět, aby naživo představila svou vynikající poslední desku "We're Here Because We're Here", která byla v mnoha kruzích označena jako nejlepší "prog-rockové" album roku.

Holanďané HAIL OF BULLETS patří již delší dobu k tomu nejlepšímu, co nabízí tamní deathmetalová scéna. Svůj status potvrzují i na dosud poslední nahrávce "On Divine Winds".

Třetími novici na aktualizované soupisce letošního ročníku se stávají zástupci melodického deathmetalu v podobě švédské formace SCAR SYMMETRY.

Příští týden ve znamení Legendy published 7 let, 5 měsíců ago

Drazí BA fans, v průběhu příštího týdne oznámíme jméno headlinera letošního ročníku. Od pondělí kontrolujte pozorně naše webové stránky, jeho jméno se totiž může objevit kdykoliv. Buďte připraveni…

MOTÖRHEAD published 7 let, 5 měsíců ago

Potvrzeno. Legendární britská kapela, jejíž význam přesahuje hranice žánrů a spojuje celé generace fanoušků tvrdé, hlasité a rychlé hudby, se stává headlinerem 16. ročníku festivalu Brutal Assault!
Vojenská pevnost v Josefově již ve své bohaté historii hostila nejednoho vojevůdce a panovníka, ale generál Lemmy, jakožto živoucí rock’n’rollová ikona a velký milovník vojenské historie, bude rozhodně patřit mezi ty nejvýznamnější.
Jméno MOTÖRHEAD je již přes tři dekády synonymem pro divokou, rychlou, hlasitou a nevázanou rock’n’rollovou jízdu, pro níž jsou kromě Lemmmyho charakteristického zpěvu typické také ultrarychlé bicí Mikkeyho Deea a nezaměnitelná kytarová práce Phila Campbella. Nová deska „The Wörld Is Yours“ pak dává jasnou odpověď na otázku, proč jsou MOTÖRHEAD i po 36-ti letech stále jednou z největších kapel.
MOTÖRHEAD to není jen hudba, MOTÖRHEAD to je životní postoj! BORN TO LOSE, LIVE TO WIN!


Obscure promotion

Loading events...