News

Výherci fotosoutěže! published 8 let, 3 měsíce ago

Fotosoutěž je u konce! Těší nás váš zájem posílat své fotky i hlasy, do budoucna pro vás opět něco vymyslíme. Sami se můžete podívat, jak jste rozhodli o osudu registrovaných fotek zde. Ještě připomeneme, že 1. místo získává volný vstup na letošní BA fest, 2. místo mikinu BA fest 2010, 3. místo tričko BA fest 2010, a vyjímečně jsme udělili bramborovou medaili za 4. místo a výhrou je obligátních 666 brambor.

Výměna: BARREN EARTH za KYPCK published 8 let, 3 měsíce ago

Finská kapela KYPCK ruší svá letní vystoupení, což se bohužel dotýká i našeho festivalu. Bližší vysvětlení přímo od kapely čtěte zde: „Bohužel musíme zrušit své vystoupení na letošním festivalu Brutal Assault. Okolnosti ohledně naší kapely, nového labelu a potažmo i nového alba jsou nyní, mírně řečeno, chaotické, takže sami cítíme, že je rozumnější zrušit naše vystoupení nyní, než dva dny před zahájením festivalu. Hluboce se omlouváme organizátorům a všem kdo se těšili na naše vystoupení.“ Chtěli bychom fanoušky kapely KYPCK ujistit, že budeme intenzivně snažit o potvrzení jejich vystoupení pro příští rok.

KYPCK je mrtev, ať žije BARREN EARTH! Finský „all-stars“ výběr, tvořený členy kapel jako SWALLOW THE SUN, AMORPHIS nebo MOONSORROW, se stává náhradou za vypadnuvší KYPCK. BARREN EARTH právě vydali debutové album s názvem „Curse of the Red River“, na kterém uslyšíte to nejlepší z finského prog/melodic deathmetalu. Jejich vystoupení bude nesporně dalším zajímavým dílkem do mozaiky letošního ročníku festivalu.  

Nové kapely: LYZANXIA a CALLISTO published 8 let, 3 měsíce ago

Smyčka se utahuje. Servírujeme vám jedny z posledních kapel, které se letos představí na festivalu Brutal Assault.

První z nich jsou francouzští thrasheři LYZANXIA. Již přes deset let své činnosti patří k tomu nejlepšímu z francouzské metalové scény. Nyní přicházejí s novým albem „Locust“, které je opět ve znamení moderně znějícího thrash metalu.

Druhým novým jménem je finská post-metalová formace CALLISTO. Progresivně ladění experimentátoři přivezou na BA nevšední metalovou alternativu, ve které nechybí ani takové nástroje jako je saxofon, čelo nebo flétna. Jako ukázku doporučujeme jejich poslední desku „Providence“.

Další novinky z tábora BA 2010 přineseme již brzy.

Nové služby: bezplatná úschovna kol a ubytování v hotelu v Hradci Králové! published 8 let, 3 měsíce ago

Na kole na Brutal Assault? Nikdo to nebylo snazší. Jednou z dalších letošních novinek totiž bude bezplatná úschovna kol pro návštěvníky festivalu. Zdarma letos nabízíme odparkování vašeho kola v hlídaných a krytých prostorách backstage (vstup z náměstí Josefova od kostela). Vaše kolo zde můžete bez obav nechat během celého festivalu a zároveň si ho průběžně vyzvedávat. Celá služba bude poskytována zdarma a bude v provozu od středy (11.8.) od 16:00h do neděle (15.8.) do 12:00h. Úschovna kol bude vyznačena na mapce areálu.

Další novinkou je nabídka ubytování v hotelu Černigov v Hradci Králové. Pokud si zrovna nepotrpíte na spaní ve stanu a spíše preferujete ubytování hotelového typu, potom zvažte novou nabídku ubytování v hotelu Černigov v Hradci Králové (příbližně 20 km od Josefova).

jednolůžkové pokoje od 35,00 EUR za noc
dvoulůžkové pokoje od 60,00 EUR za noc
pokoje k dispozici od středy 11. srpna do neděle 15. srpna

cena zahrnuje:
- snídani formou švédských stolů
- kyvadlovou dopravu mezi hotelem a festivalem (možno využít jednou denně), odvoz bude zajištěň do 60 min od nahlášení požadavku  
- třídenní vstupenku na přírodní tribunu s výhledem na obě dvě podia  
- další hotelové služby, které však nejsou zahrnuty v ceně: restaurant a bar, casino, prádelna, úschovna a dalšíBrutal Assault „Warm Up“ party! published 8 let, 2 měsíce ago

Necelé tři týdny před ostrým startem 15. ročníku festivalu Brutal Assault odtajňujeme podobu „Warm Up“ party, která proběhne ve středu 11. srpna přímo v areálu vojenské pevnosti v Josefově. Představí se celkem 8 kapel, z nichž většina bude českého původu, ale prostor zde dostanou i 3 talentované spolky ze zahraničí.


Abychom celé této akci dodali trochu napětí, vybrali jsme pro vás pouze pět kapel, přičemž zbývající tři jména vzejdou z hlasovací soutěže, která poběží na tomto webu od této chvíle až do pátku 6. srpna. O tři dosud volná místa se utká celkem sedm domácích kapel, jejichž osud od této chvíle visí už pouze na vašem hlasování. Každý uživatel má tři hlasy a na středeční „Warm Up“ party se dostanou tři kapely s nejvyšším počtem hlasů.


Pojďme si nyní představit vyvolených pět formací a pak také skupiny, které se utkají v hlasovacím souboji. Mezi již potvrzenými formacemi se objevují čeští zástupci GODLESS TRUTH a PRVNÍ HOŘE, které doplňují Britové IGNOMINIOUS INCARCERATION, Američané AND HELL FOLLOWED WITH a další zástupci britského království v podobě kapely HONOUR IS DEAD. Do boje o tři volné fleky pak nastupují tito stateční: MINDWORK, STÍNY PLAMENŮ, ABSTRACT ESSENCE, UNAFFECTED EVOLUTION, DISFIGURED CORPSE, BRUTALLY DECEASED a MINORITY SOUND.


Hlasovat pro svého favorita můžete již od této chvíle zde: http://brutalassault.cz/cs/contest/band-contest-2010/, ukončení soutěže bude v pátek 6. srpna ve 24:00h. Výsledky budou zveřejněny na tomto webu o den později. Brutal Assault „Warm Up“ party odstartuje na speciálním pódiu v areálu Pevnosti ve středu 11. srpna v 17:00h.  

Brutal Assault 2010 zveřejňuje svůj denní program! published 8 let, 2 měsíce ago

Abychom vám zpříjemnili nastávající víkend, přicházíme s napjatě očekávaným programem festivalu Brutal Assault 2010. Sekce „Program“ od této chvíle nabízí rozdělení všech kapel na jednotlivé dny s tím, že přesný časový plán bude oznámen v průběhu příštího týdne.

Plánované zveřejnění programu se protáhlo díky několika změnám, které v minulých dnech doznal dosud zveřejněný line-up.

První nemilou zprávou je odstoupení kapely CRO MAGS, která byla kvůli rodinným důvodům nucena zrušit zbytek svého evropského turné. Jako náhrada se představí německá hardcorová formace CRUSHING CASPARS.

Další zrušené vystoupení se týká kapely CONTROL HUMAN DELETE. Vzhledem k personálním problémům uvnitř kapely byli tito Holanďané nuceni zrušit svá veškerá letní vystoupení. Jejich pomyslnou náhradou a zároveň posledními kapelami potvrzenými pro letošní BA festival se stanou dvě české formace, jejichž jména prozradíme v průběhu příštího týdne, zároveň s přesným časovým programem letošního ročníku.

Připomínáme, že o nastávající sobotní půlnoci máte poslední možnost pro objednání vstupenek za zvýhodněnou předprodejní cenu. Ubytování ve VIP kempu můžete objednávat nejpozději 05.08.2010.

Obscure promotion

Loading events...