News

VOIVOD na BA 2010! published 8 let, 5 měsíců ago

Kapela, která ve své době stála na počátku revolučního pojetí metalu. Kapela, která pomohla pozvednout tento žánr do dříve netušených sfér. Kapela, která i po 30 letech vzbuzuje úžas. To vše a mnohem vice v sobě skrývá jméno kanadské legendární formace VOIVOD.
V josefovské Pevnosti zazní i ukázky posledního alba “Infini”, na kterém se ještě před svou smrtí podílel fenomenální kytarista Piggy.

Jako další potvrzujeme švédské grindery AFGRUND.

Brutal Assault 2010 přinese řadu novinek! published 8 let, 5 měsíců ago

Vojenská pevnost Josefov, domov festivalu Brutal Assault a v současnosti i jeho nedílná součást. Místo s hlubokou historií, které dodává našemu festivalu punc výjimečnosti, přivítá letos již počtvrté tisícovky návštěvníků z celého světa.

Každým rokem se snažíme nabídnout určité novinky, které mají za úkol zpříjemnit a usnadnit váš pobyt na festivalu. Ani letošek nebude výjimkou.

Po loňské úspěšné premiéře tzv. VIP kempu jsme se rozhodli jeho služby ještě vylepšit. Kromě ubytování v oploceném a non-stop střeženém prostoru s vlastním WC a mycím korytem, možností úschovny a dobíjení mobilů, jsme pro letošek rozšířili jeho služby o volný 3-denní vstup na přírodní tribunu, kupon do sprchy a také možnost zdarma využít nedalekého luxusního WC (keramické záchodové mísy, tekoucí voda, pravidelná údržba) přičemž cena za VIP kemp zůstává stejná jako vloni. Vzhledem k velkému zájmu o střežené kempování předpokládáme, že kapacita VIP kempu bude oproti loňsku navýšena minimálně dvojnásobně. Rezervace můžete provádět přes submenu VIP kemp v sekci INFO.

Další vítané vylepšení se týká přírodní tribuny, na které přibude vlastní zvukový výkryt. Poněvadž zvuk na přírodní tribuně nebyl v minulosti, vzhledem ke vzdálenosti od obou pódií, příliš kvalitní, rozhodli jsme se vybodovat separátní zvukové vykrytí čistě pro přírodní tribunu. Tento krok by měl významně zvýšit komfort na přírodní tribuně, na které také přibudou další místa k sezení.

Novinkám pro 15. ročník festivalu Brutal Assault není rozhodně konec. Budeme vás o nich dále pravidelně informovat.

Předprodej na klubový koncert FEAR FACTORY startuje právě teď! published 8 let, 5 měsíců ago

Zájem o klubový koncert FEAR FACTORY, který se uskuteční v rámci zahájení festivalu Brutal Assault ve středu 11. srpna v josefovském klubu Bastion, je až nečekaně vysoký. Z tohoto důvodu startujeme právě v těchto chvílích předprodej, který bude až do vyprodání probíhat výhradně ZDE. Nově můžete také využít zakoupení elektronické vstupenky s online patbou platební kartou.

Vstup na koncert bude umožněn pouze návštěvníkům letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Plánovaný začátek koncertu je ve 20:00.

Letošní Brutal Assault odstartuje exkluzivní klubový koncert FEAR FACTORY! published 8 let, 5 měsíců ago

BRUTAL ASSAULT festival stále zbrojí! Již dříve byla potvrzena středeční warm-up party a nyní přichází další lahůdka, která jistě navnadí všechny fanoušky na „ostrý“ čtvrteční start festivalu.

Americká cyber-metalová mašina FEAR FACTORY vystoupí ve středu 11. srpna na exkluzivní klubové show, která se uskuteční v josefovském klubu Bastion! Bude se jednat o unikátní klubovou show s omezenou kapacitou pro 300 lidí, kterým se tak naskytne ojedinělá příležitost mít tuto legendární formaci doslova na dosah ruky. Klub Bastion je součástí historických josefovských hradeb a nalézá se pouze zhruba 200 metrů od vstupu do kempu.

Vstupenky v ceně 199,-Kč bude možno zakoupit od pondělí 17.05.2010 pouze prostřednictvím webu www.shindy.cz. Vstup do klubu Bastion bude umožněn pouze návštěvníkům festivalu, kteří se prokáží náramkem (vrácenkou) či platnou vstupenkou na BA 2010 a předprodejní vstupenkou na klubový koncert Fear Factory. Vzhledem k striktně omezené kapacitě klubu s nákupem vstupenky neotálejte, předpokládáme brzké vyprodání celé kapacity 300 vstupenek.

Cyber-metalová mašina FEAR FACTORY samozřejmě dále zůstává součástí řádného line-upu, jejich sólo vystoupení je pouze malým dárkem pro věrné fanoušky festivalu Brutal Assault. Burton C. Bell, Dino Cazares, Gene Hoglan a Byron Stroud předvedou v ojedinělých prostorách josefovského klubu Bastion elektrizující show, ve které nebudou chybět ani ukázky ze zbrusu nového alba „Mechanize“.

Klubový koncert FEAR FACTORY je mimo oficiální středeční „warm-up party“, která se uskuteční přímo v areálu festivalu, a o níž vás budeme v následujících dnech také podrobně informovat.

Novými přírůstky se stávají ALKONOST a SADIST published 8 let, 5 měsíců ago

Po krátkém období půstu opět přinášíme dvojici nově potvrzených kapel.

Jedni ze zakladatelů ruské pagan/folk metalové scény a zároveň její čelní představitelé. To vše se skrývá pod jménem šestičlenné ruské formace ALKONOST, která právě v těchto dnech vydává svou sedmou řadovku s názvem "Na Kryliah Zova (On The Wings Of The Call)".

Druhou novinkou je jméno italských progresivních deathmetalistů SADIST. V Česku velmi populární formace představí v Josefově svou zbrusu novou desku s názvem „Season In Silence“.

BA News! published 8 let, 4 měsíce ago

Už jen 73 dní zbývá do začátku jubilejního ročníku festivalu Brutal Assault. Pojďme se nyní společně přenést do josefovské Pevnosti a připomenout si všechny podstatné věci, které na vás letos čekají.

Vojenská pevnost Josefov po roce opět otevře své pekelné brány, aby přivítala 15. ročník mezinárodního festivalu Brutal Assault, který se letos uskuteční v termínu 12-14. srpna 2010. Vpravdě speciální ročník, okořeněný kulatým jubileem, představí tradičně výběrový line-up, který tradičně nabídne to nejlepší ze všech sfér tvrdé hudby. Na dvou hlavních scénách proběhne třídenní hudební maratón, kterého se zúčastní na 75 kapel z celého světa.

Exkluzivní klubový koncert FEAR FACTORY, který se uskuteční ve středu 11.8. v josefovském klubu Bastion je již vyprodán! Omezená kapacita 300 lidí byla již vyčerpána a proto byl ukončen prodej vstupenek. Pro ty, kteří si nestihli obstarat vstupenku na klubový koncert Fear Factory, však bude na středeční večer připravena warm-up party přímo v areálu festivalu.

Samotný festival se opět uskuteční v unikátních prostorách Vojenské pevnosti Josefov, která se nachází u města Jaroměř (cca 130km východně od Prahy). Jedinečná atmosféra a historie vojenské pevnosti z 18. století se již neodmyslitelně staly nedílnou součástí celkové image festivalu Brutal Assault a dodávají mu tak punc originality.

Celý festival se odehrává uprostřed starodávné pevnosti, přičemž obě dvě hlavní scény jsou umístěny na hlavním náměstí a přilehlé ulice slouží jako prostor pro ostatní služby, mezi nimiž nechybí více než 30 stánků s občerstvením, nabízejících širokou škálu jídel pro masožravce, vegetariány i vegany. Samozřejmostí jsou také 4 velké pivní stany s nabídkou pěti druhů pěnivého moku a také několik stánků s širokou nabídkou alko i nealko nápojů.  

Pokud vás kdykoliv během dne omrzí hudební lomoz, není nic lepšího, než se přemístit do naší chill-out zóny nazývané „Zelená louka“. Během tří minut se z rušného prostředí přenesete do klidové zóny, která je určena pro vaši relaxaci a odpočinek od festivalového ruchu. „Zelená louka“ nabízí kromě absolutního klidu také monster „Metal Market“ s více než 50-ti stánky a „Horror Cinema stan“, který nabízí celodenní projek ci těch nejkrvavějších „béčkových“ hororů filmové historie. Letos poprvé nabídneme také projekci snímků a dokumentů s tématikou lidských práv a životního prostředí.

Navštivte také naši „Přírodní tribunu“, která nabízí jedinečný čelní pohled z výšky na obě dvě pódia. Přírodní svah, nabízející částečně také místa k sezení, bude letos poprvé vybaven vlastním zvukovým vykrytím pro dokonalý hudební zážitek.

Festivalový kemp je vzdálen zhruba 300m od festivalového areálu a je umístěn na přilehlé louce. Součástí je také „VIP Camp“, který nabízí kempování v nepřetržitě hlídaném sektoru a s řadou dalších služeb, mezi nimiž nechybí vlastní WC, možnost úschovny, 3 denní vstupenka na přírodní tribunu, poukaz na sprchu umístěnou přímo v kempu a další.

Festival Brutal Assault slaví letos své 15. výročí a také díky silnému line-upu zaznamenává zvýšený zájem o vstupenky. Doporučujeme proto zajistit si vstupenku s dostatečným předstihem již v předprodeji, kde ji pořídíte už od 1200Kč. Kapacita josefovské Pevnosti je zhruba 15.000 osob.

Obscure promotion

Loading events...