News

Hlásíme další dva úlovky: ENSIFERUM a MACABRE! published 8 let, 5 měsíců ago

Vikingští bojovníci ENSIFERUM patří mezi nově potvrzené akvizice letošního ročníku festivalu Brutal Assault. Finští zástupci populárního pagan metalu představí svou typickou show plnou chytlavých rytmů a výpravných skladeb, inspirovaných pradávnými finskými pověstmi. Odprezentují zde také svou aktuální desku „From Afar“.

Dalším vítaným přírůstkem jsou američtí zástupci sofistikované extrémní hudby MACABRE! Představitelé hudebního stylu „murder metal“, který v sobě skrývá mix death metalu, grindcore nebo punku. Na místo činu se vrací přesně po deseti letech a představí své zbrusu nové album „Grim Scary Tales“.

Kapela č. 45 SUICIDAL ANGELS, kapela č. 46 LOST SOUL. published 8 let, 5 měsíců ago

Začátek nového týdne si opět zpříjemníme nově potvrzenými kapelami.

Jako první představujeme vycházející thrashmetalové hvězdy SUICIDAL ANGELS z Řecka. V minulém roce se zúčastnili prestižní mezinárodní soutěže kapel, nechali za sebou dalších 1200 spolků z celého světa, zvítězili, a jako hlavní cenu si odnesli smlouvu s labelem Nuclear Blast, u kterého jim následně vyšlo aktuální album „Sanctify The Darkness“.  

Druhou novinkou je jméno polské deathmetalové družiny LOST SOUL. Zkušení harcovníci zrají jako víno, jejich zbrusu nové album „Immerse in Infinity“ je již nyní považováno za jednu z nejsilnějších deathmetalových nahrávek roku.

Tento týden ve znamení kapel BAL-SAGOTH a AHAB. published 8 let, 5 měsíců ago

Se stejnou jistotou jako že po noci přichází den, vám každý týden servírujeme nově potvrzené kapely pro letošní ročník festivalu Brutal Assault. Ani tento týden nebude žádnou výjimkou. Nově potvrzenými hudebními hosty se stávají kapely BAL-SAGOTH a AHAB.

Epický black metal s deathmetalovými prvky v podání BAL-SAGOTH je mezi fajnšmekry tou nejvyhledávanější potravou. Přes sedmnáct let dlouhé čekání na jejich první český koncert je nyní u konce. Duše kapely, Byron Roberts, přiveze svou družinu do josefovské pevnosti na jejich premiérové tuzemské vystoupení.

Dalším přírůstkem je pak jméno německé funeral-doommetalové formace AHAB. Nadějná německá kapela představí své aktuální album „The Divinity of Oceans“.

Brutal Assault pálí jenom ostrými… AGNOSTIC FRONT, WATAIN. published 8 let, 4 měsíce ago

Všichni do pozoru! Hardcorová legenda AGNOSTIC FRONT se vrací na místo činu a po dvou letech se objeví na festivalu Brutal Assault. Kings of New York Hardcore v čele s Rogerem Miretem a Vinni Stigmou diktují tempo již přes třicet let a pokud si někdo zaslouží respekt, pak jsou to právě oni. Položka „old school hardcore“ hlásí pro tento rok splněno!

Dalším úlovkem je švédská blackmetalová formace WATAIN. Na čtyři roky staré přelomové album „Sworn to the Dark“ naváže na jaře tohoto roku nová deska, kterou kapela představí na několika letních festivalech včetně BA.

Line-up posilují kapely OBITUARY a GAZA! published 8 let, 4 měsíce ago

Poslední březnový týden přináší dvě nové kapely pro BA 2010. Začínáme hned tím nejtěžším kalibrem, kterým je bezesporu jméno deathmetalové legendy OBITUARY. Kapela, která od roku 1985 píše zlatým písmem historii deathmetalového žánru a společně s formacemi Death, Morbid Angel nebo Deicide patří mezi největší ikony vyhlášené floridské scény, představí na BA mj. i svou akutální desku „Darkest Day“.

Dalším novým jménem pro tento týden se stávají Američané GAZA, agresivně balancující na hranici stylů mathcore/sludge. Na BA taktéž s vynikající novým albem „He Is Never Coming Back“.

Obscure promotion

Loading events...