News

BRUTAL ASSAULT potvrzuje: norští avantgardisté ULVER exkluzivně na BA09! published 9 let, 3 měsíce ago

S hrdostí oznamujeme, že jedním ze speciálních hostů letošního ročníku festivalu Brutal Assault se stává norská alternativní formace ULVER . Kapela, která téměř nekoncertuje, přitahuje na každé ze svých ojedinělých vystoupení stovky fanoušků z celého světa, kteří neváhají urazit tisíce kilometrů jenom proto, aby shlédli jejich do detailu propracovanou multimediální show. Exkluzivitu celému vystoupení dodává fakt, že se jedná o jejich jediný dosud potvrzený koncert mimo domovské Norsko a Brutal Assault se stává jediným metalovým festivalem, na kterém se ULVER v létě představí.

Od své původní blackmetalové minulosti se ULVER propracovali do pozice, kdy každým svým albem boří hranice stylů a slovu AVANTGARDA tak dávají nový rozměr. V hudbě ULVER se mísí styly jako avantgardní rock, trip hop, symfonické a komorní tradice, noise a experimentální hudba, přičemž důraz často leží na elektronických technikách vytváření zvuků a jejich nahrávání.

Norské trio, seskupené kolem zpěváka Kristoffera „Garma“ Ryggase, se představí publiku v josefovské pevnosti v pátek 7.8.

Přidáváme pověstnou třešničku na dort - CYNIC na BA09! published 9 let, 3 měsíce ago

Jako jedna z posledních rozšiřuje festivalový line-up americká formace CYNIC . Kapela, která svým albem "Focus" ovlivnila a ovlivňuje celé generace hudebníků a posluchačů, vydala v minulém roce vymodlené album "Traced In Air", které si nápaditostí nijak nezadá se svým předchůdcem. Vystoupení CYNIC bude patřit, stejně jako před dvěma roky, k vrcholům letošního ročníku festivalu Brutal Assault.

Bohužel oznámení CYNIC neznamená navýšení počtu kapel, nýbrž pouze setrvalý stav. Své vystoupení totiž v minulých dnech definitivně zrušili DIVINE HERESY . Důvodem, který již málokoho překvapí, je účast Dina Cazarese na nahrávání nové desky Fear Factory. Kapela z tohoto důvodu zrušila všechna svá letní vystoupení.

Rezervujte si místa pro stan v novém VIP campu. published 9 let, 3 měsíce ago

Jednou z novinek letošního ročníku festivalu Brutal Assault bude VIP Camp . Tímto způsobem bychom Vám chtěli nabídnout větší komfort a bezpečí v rámci tradičního kempu na louce u řeky. Co znamená VIP v praxi? Jedná se o zpoplatněný a non-stop střežený sektor s kapacitou cca 250 stanů, bližší info získáte v sekci Info - VIP camp.

Svá místa ve VIP campu si můžete již nyní rezervovat přes formulář, který společně s dalšími informacemi naleznete ZDE

Line-up se uzavírá - oznamujeme poslední 3 kapely. published 9 let, 2 měsíce ago

K dovršení kompletního line-upu zbývá oznámit jména posledních tří potvrzených kapel. Patří mezi ně holandští deathmetalisté LUCIFER PRINCIPLE, polské avantgardní seskupení ETERNAL DEFORMITY a česká HC/metalová parta FLOWERS FOR WHORES

A ještě jedna nemilá zpráva od kapely DEMONICAL RESSURECTION. Jeden ze členů této indické formace nedostal potřebná víza do ČR a tím pádem padá účast této exotické kapely na letošním ročníku festivalu. Jako náhrada vystoupí němečtí blackmetalisté AGATHODAIMON .

Obscure promotion

Loading events...