News

Přicházejí nové kapely, Suicide Silence se loučí. published 9 let, 2 měsíce ago

Přinášíme dvě nové zprávy a začneme tou nemilou. Američané Suicide Silence byli nuceni zrušit celé své plánované turné a proto je neuvidíme ani v létě na festivalu Brutal Assault. ALE nyní k pozitivnějším novinkám. Nehodláme vám zůstat nic dlužni a proto přicházíme s novou trojicí kapel, které vám zaručeně vynahradí ztrátu již zmíněných Suicide Silence.

První z nich je respektovaná deathcorová formace ze San Diega CARNIFEX , druhým úlovkem je obhroublá bostonská mlátička THE RED CHORD a do třetice něco z ranku amerického HC v podobě floridské kapely EVERGREEN TERRACE .

Další potvrzené kapely a aktuální informace o festivalu již brzy.

Nově potvrzené kapely! published 9 let, 2 měsíce ago

Přicházíme s tradičním trojlístkem nově potvrzených kapel. Patří mezi ně avantgardně ladění Norové ATROX , britští deathmetaloví experimentátoři MITHRAS a další stylově těžko uchopitelná formace v podobě německých HC/grinderů s jazzovým cítěním WAR FROM A HARLOTS MOUTH .

Brutal Assault se blíží, line-up narůstá. published 9 let, 2 měsíce ago

Jsme zpět s novými třemi kapelami, které spatříte na letošním ročníku. První z nich je legendární švédská deathmetalová formace GRAVE , kteřá přijede představit své ceněné poslední album "Dominion VIII".

Dalším zajímavým přírůstkem jsou američtí DIVINE HERESY . Tito vyznavači moderních metalových fúzí přijedou samozřejmě i s brilantním kytaristou Dinem Cazaresem, kterého si tak díky jeho vystoupení s FEAR FACTORY užijeme hned dvakrát.

Do třetice zde máme lákadlo pro fanoušky gothic/doom metalu v podobě chorvatské kapely ASHES YOU LEAVE .

Další trojici tvoří Novembers Doom, Demonic Resurrection a Action. published 9 let, 2 měsíce ago

Není nač čekat. Letošní ročník začíná již za 57 dní a proto je na čase vysypat z rukávu další potvrzenou trojici kapel. Jako první se zaradují příznivci těžkých doomových melodií. Svou účast potvrdili američtí zasmušilci NOVEMBERS DOOM , kteří přijedou představit svou novou desku.

Ještě nikdy na festivalu Brutal Assault nevystoupila kapela z Indiie. Historii v tomto směru letos přepíší rodáci z Bombaje DEMONIC RESURRECTION , kteří předvedou nefalšovanou black/deathovou smršť.

A nakonec něco z domácích luhů a hájů. Vyslanci české HC/metalové scény se stanou tepličtí ACTION .

Žhavé novinky z BA kuchyně. published 9 let, 2 měsíce ago

Přinášíme dvě nové zprávy a tentokrát jsou obě dvě příznivé. Takže jakou začít? Tak třeba tou výbornou. Možná jste si všimli, že bylo zrušeno plánované evropské turné Summer Slaughter v čele se SUFFOCATION a The FACELESS . Díky tomu bylo určitou dobu v ohrožení také vystoupení těchto kapel na letošním ročníku Brutalu. Po horečných jednáních se nám však podařilo potvrdit účast obou dvou kapel i navzdory jejich zrušenému turné a proto se dále můžete těšit jak na The FACELESS, tak na SUFFOCATION, kteří přijedou se svou zbrusu novou deskou a jako tradičně budou patřit ke zlatým hřebům celého festivalu.

Ale dobrým zprávám ještě není pro dnešek konec. Oznamujeme další tři potvrzené kapely, mezi něž patří italští grindeři CRIPPLE BASTARDS , maďarští death/thrasheři CASKETGARDEN a vyslanci sladké Paříže v podobě metalcoreových BLACK BOMB A .

FEAR FACTORY ruší svá letní vystoupení, vyjímkou není ani BA. published 9 let, 1 měsíc ago

Příprava festivalu jakým je Brutal Assault bohužel občas přináší i velmi nepříjemné okamžiky. Přesvědčili jsme se o tom v několika uplynulých dnech, kdy k nám dorazily nemilé zprávy, týkající se čtyř již potvrzených kapel. Ve všech případech se bohužel jedná o zrušení jejich vystoupení na letošním ročníku festivalu. V dalších řádcích se vám pokusíme nastínit důvody jejich odřeknutí.

První zásah přišel na místě nejcitlivějším, jako blesk z čistého nebe přišel e-mail od agenta FEAR FACTORY, který hovoří o tom, že kapela ruší všechna svá plánovaná letní vystoupení, oficiálně z důvodu nahrávání nové desky. Obdrželi jsme také oficiální vyjádření od Dina Cazarese a Burtona C. Bella, kde vyjadřují omluvu svým fanouškům a žádají je o pochopení celé situace… Bohužel.

Další ztráta přichází v souvislosti s kapelou KRISIUN. Jejich potvrzené vystoupení dostalo na frak díky neschopnosti jejich agenta sehnat jim dostatečný počet vystoupení tak, aby se jim vůbec vyplatilo přiletět do Evropy. Sama kapela se proto rozhodla zrušit veškerá svá letní vystoupení.

Mnozí z vás se jistě těšili na ulítlou show GWAR, ale bohužel si také budeme muset počkat na jiný termín. Důvod zrušení je podobný jako u Krisiun, také v tomto případě musela kapela zkrátit své evropské turné, neboť neměla v daném období nasmlouvaný dostatečný počet koncertů.

A konečně BONDED BY BLOOD. Kapela se rozhodla zrušit zbytek svého evropského turné a vrací se zpátky do Států.

Není ale všem dnům konec. Nyní se usilovně snažíme nalézt odpovídající náhradu za vypadnuvší kapely a potvrdit jejich jména co nejdříve. Situaci nám bohužel komplikuje časová tíseň, neboť v tuto dobu má již většina kapel pevně daný plán na léto a je často velmi obtížné jim do něj zasahovat. O všech novinkách v tomto směru vás budeme informovat na našem webu.

BIOHAZARD, BIOHAZARD, BIOHAZARD! published 9 let, 1 měsíc ago

Pokud jsme slíbili, že ztrátu několika kapel se pokusíme nahradit, tak zde máte první odpověď. Nepřicházíme tentokrát s tradičním trojlístkem kapel, protože tato formace si rozhodně zaslouží samostatné uvedení.

Je nám velkou ctí oznámit, že účast na letošním ročníku festivalu BRUTAL ASSAULT potvrdila jedna z nejvlivnějších kapel HC/metalové historie, americká formace BIOHAZARD !

Evan, Billy, Bobby, Danny - BIOHAZARD se představí ve své originální sestavě, ve které už na konci minulého roku absolvovali také velké turné ke dvaceti letům kapely, v rámci něhož se představili také na totálně vyprodáném koncertu v Praze.

Vystoupení BIOHAZARD nechť je odměnou pro všechny věrné příznivce festivalu Brutal Assault a stejně tak splněním snu mnoha lidí, kteří si přáli shlédnout tuto legendu na velkém živém koncertu.

Další potvrzené kapely již brzy.

 

Soupisku rozšiřují PAIN, RAUNCHY a GADGET! published 9 let, 1 měsíc ago

Abychom ukojili vaše choutky, přidáváme další tři kapely. Tou první je švédská družina PAIN , v čele s nezničitelným frontmanem Peterem Tägtgrenem (Hypocrisy), která se na BA představila již před dvěma lety a patřila mezi kapely s největším diváckým ohlasem. Také teď na nás PAIN vyrukují se svým chytlavým industrial/elektro metalem a jako bonus představí svou novou desku "Cynic Paradise".

Mezi další potvrzené kapely patří dánští experimentátoři RAUNCHY a švédští grindoví nestoři GADGET .

Obscure promotion

Loading events...